życie składa się z drobnych chwil
Przemyślenia

Życie składa się z drobnych chwil. Pamiętasz o tym?

Pięć minut… Dziesięć minut… Godzina, dwie, trzy… STOP! Nagle zdajesz sobie sprawę, że znowu przepadłeś w czeluściach Internetu na dłużej niż zakładałeś. Znasz to? Cenny czas, chwila, która nie wróci, stracona na scrollowanie mediów społecznościowych. I może brzmi to trochę patetycznie czy dramatycznie, ale nie jest tak? Nie jest tak, że tracimy czas na bzdury zapominając, co i kto jest dla nas tak naprawdę ważny?
Życie składa się z drobnych chwil i tylko od nas zależy czy będą to chwile prowadzące nas do naszego celu, sprawiające, że stajemy się lepszym człowiekiem, czy nie. Pamiętasz o tym?

życie składa się z drobnych chwil

Początek listopada i ostatnie wydarzenia w naszym państwie zainspirowały mnie, żeby napisać kilka słów o rzeczach ważnych. O tym, o czym zazwyczaj zapominamy, a co tak naprawdę składa się na nasze życie.
Tak naprawdę wszystkim, co mamy jest jedna chwila. Ta, w której jesteśmy. To co się wydarzyło pięć minut temu jest już przeszłością, a to co wydarzy się za pięć minut jest przyszłością. Możemy być tylko tu i teraz i tylko od nas zależy, jak to „tu i teraz” wykorzystamy.

Wszystko, co mamy to ta chwila, w której jesteśmy.

Bardzo często idziemy przez to życie bez większej refleksji. Zapominamy, co i kto jest dla nas ważny. Tracimy czas na przejmowanie się błahostkami. Zapominamy zapytać tę osobę, którą mamy obok, co u niej, bo bardziej nas interesuje, co wrzucił na instastory nasz ulubiony celebryta czy influencer. Wiem, że nie wszyscy, ale jednak w znacznej większości tak mamy. Nawet nie robiąc tego specjalnie, czy na złość, ale jednak bardziej pochłania nas świat online’u.

życie składa się z drobnych chwil

Ktoś może się zapytać – ale czy to źle, że ja chcę wiedzieć, co się dzieje w sieci? Że lubię oglądać i czytać to, co ktoś wrzuca? Oczywiście, że nie! Kwestia tylko, żeby jasno rozgraniczyć, kiedy jest mój czas na rozrywkę, a kiedy zajmuję się sprawami ważnymi. Rozrywka jest potrzebna, ale ona nie stanowi sedna naszego jestestwa. Po prostu zastanów się dzisiaj, co jest dla Ciebie w życiu tak naprawdę ważne i czy treści, które sobie dostarczasz poprzez media społecznościowe i rozmowy ze znajomymi, nakierowują Cię na to? Pomagają Ci wzrastać?

Zachęcam Cię, abyś sobie ustalił, co i kto jest dla Ciebie ważne. Usiądź z kartką papieru i odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  • Kto jest dla mnie w życiu ważny?
  • Ile czasu poświęcam tym osobom?
  • Ile czasu poświęcam na oglądanie seriali i przeglądanie mediów społecznościowych?
  • Kiedy ostatni raz powiedziałem osobom, które są mi bliskie coś miłego? Podziękowałem za to, że są?
  • Czy wiem, co chcę w życiu osiągnąć?
  • Jeśli tak, to czy staram się do tego dążyć? Jeśli nie, to czy staram się to odkryć?
  • Gdzie będę za miesiąc, rok, jeśli będę żyć tak, jak żyję teraz?
  • Czy jestem zadowolony z tego, co napisałem?

Pamiętaj – życie składa się z drobnych chwil i tylko od Ciebie zależy, jak każdą z nich przeżyjesz. 😉

Czy kierując się tym, co wypisałeś odpowiadając na powyższe pytania? Czy dryfując w stronę, w którą wiatr zawieje, nieustannie zmieniając kurs? I może jest to wyświechtany tekst, ale cały czas przychodzi mi cytat z Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”…
Nie czekaj z tym, co ważne. Nie czekaj z telefonem, z powiedzeniem dobrego słowa. Napisaniem kilku słów. Kiedy uspokoi się cała sytuacja epidemii, spotkaj się. Nie czekaj, bo naprawdę nie warto! W życiu nic, co wartościowe, co ważne nie przychodzi łatwo, nie załatwia się tego szybko.

Każdy czas przeminie i ten trudny, i ten piękny. Kwestia tylko, co chcemy zobaczyć, kiedy za jakiś czas odwrócimy się i spojrzymy w przeszłość?


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim z kimś koniecznie! Mi będzie przemiło, a ta osoba na pewno zyska.

Natomiast jeśli chcesz przeczytać o kilku moich rozkminach na temat święta Wszystkich Świętych zajrzyj tutaj!

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji. ?

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz