Twoja wartość przewyższa perły
Samorozwój

Twoja wartość przewyższa perły! – Jak to możliwe?

To był grudniowy poranek dwa lata temu. Byłam zapisana na jedno z adwentowych wyzwań i to właśnie dzięki codziennym wiadomościom przysyłanym na messengera trafiłam na zdanie, które odmieniło moje spojrzenie na siebie. Twoja wartość przewyższa perły! To zdanie sprawiło, że w końcu przyjęłam do serca prawdę, która jest o każdym z nas… Domyślasz się już o co chodzi…? 

Tak! Oczywiście chodzi mi o poczucie własnej wartości! O to, że niezależnie od tego, jak się czujemy nasze życie zawsze, podkreślam zawsze ma bezcenną wartość! Wartość, która przewyższa wszelkie dobrodziejstwa tego świata! I wiem, że prawdopodobnie masz w głowie takie „Hola hola, dziewczyno nie rozpędzaj się tak bardzo. Wszystko brzmi pięknie, ale ja tego w ogóle nie czuję…” A no właśnie… Bo niestety tak dziwnie w tym świecie jest, że bardzo często w momencie, kiedy zaczynamy wchodzić w dorosłość, brakuje nam rzeczy fundamentalnej, jaką jest poczucie własnej wartości.

Twoja wartość przewyższa perły

Ale przecież nie jesteśmy tutaj po to, żeby marudzić, tylko, żeby szukać rozwiązań i działać. Tak jak ze wszystkim, poczucie własnej wartości możemy odkryć. Zazwyczaj jest to dłuższy proces wydobywania i odkrywania tego, co mamy w sobie piękne, ale jest on wart każdej chwili, którą mu poświęcimy. Dzisiaj chcę Ci zostawić kilka myśli i cytatów pokazujących, jak ważnym jest dojście do tego momentu, kiedy czujesz, że Twoje życie ma wartość… Zapraszam!

Jesteś wybrany i tak bardzo wyczekiwany!

Zacznę od jednego z moich najbardziej ukochanych cytatów z Biblii. „W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata.” (Ef, 1,4a)  Niezależnie od tego czy jesteś wierzący czy nie wsłuchaj się w te Słowa i odkryj, że Twoje życie faktycznie musiało być wcześniej zamierzone. Nie jesteś z przypadku! Twoje życie ma wartość, ponieważ Bóg, natura czy jakkolwiek inaczej nazwiesz tę Siłę, wybrała właśnie CIEBIE na to, żebyś żył. Przecież w naturze nie ma nic bezwartościowego, więc tym bardziej nie Ty! Ty przecież jesteś tak bardzo niezwykły i niepowtarzalny!

Usłysz dzisiaj, że Twoje życie jest wyjątkowe, że Ty jesteś wyjątkowy! Że byłeś wyczekiwany jeszcze zanim powstał świat! Potrafisz to ogarnąć?

Ja nie… ale niezmiernie mnie to fascynuje i zachwyca… A Ciebie?

Twoja wartość przewyższa perły

Spojrzyj w przeszłość i dostrzeż niezwykłość…

Jeśli masz wątpliwości czy na pewno tak jest, czy Ty nie jesteś przypadkiem, to chcę Cię zaprosić do podróży poszukiwania tej Twojej wartości w sobie samym. Zacznij dostrzegać tą wartość, którą wnosisz w świat. Nie neguj tego, co robisz czy zrobiłeś. Twój uśmiech do bliskiej Tobie osoby, pomoc sąsiadce w przeniesieniu czy zrobieniu zakupów, posprzątanie w kuchni… To wszystko niby są drobnostki, ale naprawdę dzięki Tobie i Twoim działaniom ten świat staje się lepszym, piękniejszym, cudowniejszym…

Spojrzyj w przeszłość i dostrzeż, jak wiele już zrobiłeś, jak wiele osiągnąłeś. Poczuj się silnym i pewnym. Przecież byle kto by tego nie dokonał. 😉 A nawet jeśli noga Ci się kilka razy podwinęła, to nic nie znaczy! Niezależnie od wszystkiego możesz dostrzec, że ta niesamowitość i wartość jest w Tobie. Jestem o tym przekonana!

Twoja wartość przewyższa perły

Mogę się tutaj dalej rozpisywać i pisać tak naprawdę w nieskończoność o tym, jak bardzo jesteś wartościowy, ale to Ty sam musisz zapragnąć w to uwierzyć. Dostrzeż, że bardzo często ten brak poczucia własnej wartości prowadzi do bycia w związkach, w jakich się nie chce być. Godzimy się na gorsze traktowanie, nie walczymy o swoje, a przecież tak nie powinno być! A kluczem do tego, żeby przeciwstawić się takiemu traktowaniu czy żeby nie pozwolić się zniechęcić jest właśnie poczucie własnej wartości.

Twoja wartość przewyższa perły, uwierz w to!

Mam nadzieję, że powoli zaczynasz dostrzegać, jak bardzo jest to ważne i potrzebne. No i oczywiście, że zaczynasz wierzyć, że masz OGROMNĄ WARTOŚĆ! Wartość, która przewyższa najbardziej drogocenne perły!

Tymczasem zapraszam Cię w następny poniedziałek na wpis, w którym podzielę się z Tobą sposobami, co zrobić, żeby poczuć, że mamy wartość… Mam nadzieję, że do zobaczenia!


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim z bliską Tobie osobą! Mi będzie przemiło, a ta osoba na pewno poczuje się lepiej, kiedy sobie przypomni, że jej życie faktycznie ma wartość!

Natomiast jeśli zastanawiasz się też, jak zaakceptować siebie, konieczniej zajrzyj do mojego wpisu na ten temat. 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji. ?

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz