ten pierwszy krok jest zazwyczaj najtrudniejszy
Marzenia

Ten pierwszy krok jest zazwyczaj najtrudniejszy

Miałam ochotę zawinąć się w koc i po prostu obejrzeć sobie film… Cała zniechęcona (no bo po co coś zmieniać?!) chwyciłam za książkę, a tam strona za stroną kolejne przykłady, kolejne uzasadnienia, dzięki którym po raz kolejny zdałam sobie sprawę, że naprawdę bez wysiłku nic nie osiągniemy.

Pierwszy krok najtrudniejszy?

Mówi się, że ten pierwszy krok jest najtrudniejszy. Na pewno jest w tym dużo racji, ale mam też poczucie, że takich pierwszych kroków w naszej drodze do celu jest później naprawdę mnóstwo. Są momenty piękne i proste, ale nie będę Cię czarować – są też te trudne i mocno wyboiste… Kiedy po raz kolejny musisz wstać i stwierdzić, tak pomimo tego, że jest ciężko zrobię to. Możesz się zastanawiać, skąd wziąć motywację do tego, żeby pomimo zniechęcenia wytrwać w tej swojej drodze, więc już Ci pokazuję.

Po raz kolejny odwołuję się do ustalenia swojego dlaczego. Ustalenia po co się tego podejmujesz, no i właśnie dlaczego. To natomiast będzie Cię najbardziej motywowało (a jak ustalić swoje dlaczego dowiesz się z ebooka, którego możesz pobrać przez wypełnienie poniższego formularza).

Motywacja jest bardzo ważna i potrzebna, ponieważ służy do:

1) podjęcia w ogóle próby wykonania, interesującego nas działania
2) tego, żeby wytrwać i codziennie być w stanie stawiać kolejny pierwszy krok do dążenia do naszych marzeń

Tutaj pojawia się też kwestia zdania sobie sprawy czy ja w ogóle chcę te marzenia spełniać? Czy wierzę, że mogę je spełnić? Czy jestem gotów zaangażować się w to, co chcę osiągnąć? Pozwól, że zapytam Ci się czy masz sprecyzowane swoje marzenia? Poświęciłeś czas, żeby zastanowić się, jakie życie Cię prawdziwie uszczęśliwi?

I może Ci się wydawać, że przecież masz ciągle gdzieś z tyłu głowy to, co chcesz robić, co chcesz osiągnąć czy co Ci się marzy, ale to nie wystarczy!

Ostatnio rozmawiam z wieloma ludźmi o marzeniach i o ich podejściu do tego tematu. Jak się okazało większość osób mniej więcej cały czas z tyłu głowy wie, co chce osiągnąć i jakie ma marzenia. Ale chyba nikt (albo prawie nikt) z tych osób nie ma jasno spisanego i sprecyzowanego w jakim kierunku iść. Gdzieś nam to ucieka, wydaje się takie błahe i oczywiste.

Co zyskasz, jeśli poświęcisz swoją chwilę?

Ale to właśnie w tym, co tak proste zazwyczaj jest ukryte to, co sprawi, że zaczniemy działać. Dzięki poświęceniu chwili swojego czasu i przyjrzeniu się swoim marzeniom (tak porządnie), rozpoczniesz drogę , która jeśli tylko będziesz się jej trzymać może sprawić, że unikniesz  w życiu wiele przykrości i frustracji. Zwłaszcza pod względem zawodowym, jeśli od początku rozpoznasz, co  sprawia Ci frajdę i w czym chcesz się rozwijać, zaoszczędzisz ogromną ilość czasu i pieniędzy (chociażby na późniejsze przebranżawianie). Poza tym od początku będziesz mógł być szczęśliwi na ścieżce swojej kariery! A to naprawdę duży luksus. 😉

To jak? Chcesz już się dowiedzieć, co zrobić, żeby żyć w luksusie?

Po prostu zacznij 😀 A jak?
Zapisując się do Rozmarzonego Newslettera przez poniższy formularz!  Na początek czeka tam na Ciebie ebook z ćwiczeniami, którego wypełnienie na pewno pomoże Ci w ustaleniu swojego dlaczego, a później co tydzień dostaniesz ode mnie list, który pozwoli Ci lepiej poznać siebie i swoje pragnienia, a dodatkowo pomoże Ci nieustannie działać i nie poddawać się zniechęceniu!

Pamiętaj – ten pierwszy krok jest zazwyczaj najtrudniejszy, więc zamiast ciągle go odkładać, zapisz się przez powyższy formularz i zawalcz o życie swoich marzeń! Tam już wszystko masz na tacy podane.


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

Natomiast, jeśli chcesz przeczytać o tym, dlaczego tak trudno nam coś zmienić i w tym wytrwać, zajrzyj tutaj!

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz