zwiększyć swoje poczucie szczęścia
Samorozwój

Jak zwiększyć swoje poczucie szczęścia?

Edukacyjnego wpisu nie było tutaj chyba już z rok czasu. Niemniej wracam! Wracam i będę Wam dostarczać treści, które pozwolą Wam zwiększyć satysfakcję i radość z Waszego życia. Zadbamy o Wasz, a tak właściwie Twój dobrostan, samopoczucie, o poczucie sensu w pracy i w życiu prywatnym, spokój wewnętrzny, ale też o to, żebyś osiągał(a) wymarzone cele i podejmował(a) dobre dla siebie decyzje. Ja już się nie mogę doczekać, aż będziemy się zagłębiać w te poszczególne tematy!

Dzisiaj bierzemy na tapetę poczucie szczęścia. Temat ważny, z którym coraz więcej osób ma kłopoty.

Co robić, aby to szczęście faktycznie z nami było? Jak zwiększyć swoje poczucie szczęścia? Jak działać, żeby ten stan emocjonalny utrzymywał się z nami jak najdłużej? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych naukowo sposobów.

Zadbaj o swoje zdrowie

Nie będziesz w stanie czerpać radości z osiągania swoich sukcesów, jeśli poświęcisz na to swoje zdrowie. Twój organizm, to Ty sam(a), więc pamiętaj, żeby się o niego troszczyć. Suplementacja, sen, nietolerancje pokarmowe, to wszystko wpływa na to, jak się czujemy. Dodatkowo nasza psychika oddziałuje na nasz organizm, dlatego warto się przyjrzeć w jakiej kondycji jest Twój organizm.

Zatroszcz się o relacje …nie odkładaj tego na później!

Badania jasno pokazują, że u ludzi, którzy mają jakościowe relacje, odczuwanie szczęścia jest większe. Odezwij się do kogoś za kimś tęsknisz. Zatroszcz się o relacje, które są dla Ciebie ważne. Jeśli nie masz nikogo, kogo lubisz wokół – wyjdź do ludzi:) Zastanów się, kogo byś chciał(a) w swoim życiu i rozpocznij poznawanie nowych osób!

Zacznij uprawiać sport

Badania nad dobrostanem wykazały, że aktywność fizyczna jest czynnikiem, który bardzo wyraźnie podwyższa nasze samopoczucie. Wiem, że często nam się nie chce, ale przezwyciężenie tego i wykonanie ćwiczeń naprawdę pozytywnie wpłynie na nasz humor.

Poświęcaj czas na to, czego faktycznie chcesz

Nie zawsze to, co najprzyjemniejsze przyniesie najwięcej szczęścia. Według teorii eudajmonizmu to podążanie do jakiegoś większego dla nas celu daje nam takie prawdziwe poczucie szczęścia. Określ, co jest dla Ciebie ważne, co chcesz wnieść w ten świat i nie bój się temu poświęcić. 

Przepracuj trudne tematy

Stare zranienia, doświadczenia mogą trzymać Cię w miejscu i zabierać radość dnia codziennego. Uwolnij się od nich dzięki pracy wewnętrznej. Zastanawiasz się jak to zrobić? Jako certyfikowany coach i psycholog biznesu mam na to swoje sprawdzone sposoby – napisz do mnie, a dam znać, jak mogę Cię wspomóc, tak aby Twoje poczucie szczęścia wzrosło.

Źródło: J. Czapiński; „Psychologia pozytywna – nauka o szczęściu, zdrowiu, sile i cnotach człowieka”; PWN; Warszawa 2012


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli chcesz przeczytać o tym, jak się odnaleźć, gdy w życiu zachodzą wielkie i niespodziewane zmiany zajrzyj tutaj!

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Instagram!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz