szara rzeczywistość
Przemyślenia

Szara rzeczywistość – kto to wymyślił?!

Chyba każdy z nas kojarzy takie określenie, jak „szara rzeczywistość”. Szara, to znaczy jaka? Monotonna? Nudna? Codzienna? Tak… chyba bardzo często nasza codzienność, z której w większości składa się życie jest postrzegana jako szara, niefajna, nudna… Straszne, co?

Większość naszego życia postrzegamy jako szarą i nudną. Nie staramy się, aby uczynić dany dzień ciekawszym i piękniejszym, ale godzimy się na powtarzalną rutynę, która nas dobija.

Jak na złość zgadzamy się na to i zamiast wyrwać się z marazmu szarej rzeczywistości dalej w niej tkwimy…

Kto z nas nie lubi, kiedy nasz dzień jest fascynujący?! Pełen przygód, wyzwań i przyjemności? Przypomnij sobie, dlaczego tak bardzo lubisz czas wakacji? Co takiego sprawia, że to jest dla Ciebie tak wyjątkowe?

Brak pracy, która Cię męczy? Możliwość realizowania swoich pasji? Wyjazd z miejsca, które działa na Ciebie negatywnie?

szara rzeczywistość

Odkryj to i zastanów się, czy nie może to dla Ciebie wskazówką, która Ci pokaże, co możesz zmienić. aby Twoja codzienność była ciekawsza i mniej szara.

Nie lubię, wręcz nie znoszę tego określenia „szara rzeczywistość”. Przecież w momencie, kiedy lubimy naszą pracę, pozwala nam ona rozwijać nasze talenty i pasje. Oprócz tego, kiedy pracujemy w miejscu, które lubimy, to taka rzeczywistość nie może być szara! Przecież to, co nas ciekawi, fascynuje, sprawia nam radość zazwyczaj przynosi jasność, kolory, radość. A nie szarość.

Owszem może mi łatwo pisać, ale sama dobrze wiem, że zmiana różnych okoliczności, które takową „szarość” wprowadzają może być naprawdę trudna. Ale chcę Ci powiedzieć, że jest to do zrobienia, a później ta zmieniona codzienność staje się naprawdę fascynująca!

Jak możesz rozświetlić swoją szarą rzeczywistość?

Zachęcam Cię, abyś dzisiaj usiadł i zastanowił się, jaką rzecz możesz zmienić, aby rozświetlić swoją rzeczywistość? Może to będzie zrobienie dla siebie czegoś przyjemnego? Może zastanowienie się, czy naprawdę lubię moją pracę/kierunek studiów, to czego się uczę. A może rozejrzenie i zastanowienie się, dlaczego ciągle stoję w miejscu? Nie rozwijam się?

szara rzeczywistość

Jestem zdania, że powszechne określenie na codzienność (szara rzeczywistość) jest krzywdzące. Zamyka nas w takiej bańce, że codzienność musi być nudna i nużąca, a to nie prawda! Każdego dnia staraj się zrobić chociaż jedną rzecz, która sprawi, że Twoja codzienność z szarej zmieni się w taką kolorową, pełną blasku!

Przestań marudzić, tylko zrób coś, żeby zmienić tą swoją szarą rzeczywistość.

Bardzo często początkiem do dużej zmiany jest poznanie. – Poznanie tego, co masz w sercu, tego, co Cię denerwuje i co możesz zmienić.

Na co jeszcze czekasz? Jakie masz wymówki? 😉


U mnie akurat dzisiaj wypada „pierwsza rocznica” opublikowania mojego pierwszego wywiadu. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że od tamtego momentu moja codzienność na pewno nie jest szara. 😀 Ciebie również zachęcam, abyś zaczął kreować swoje życie naprawdę! 😀

Zapraszam Cię też na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji. 😀

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz