jaki smak ma Twoje życie
Cudowności

Jaki smak ma Twoje życie? – po co odpowiadać na to pytanie?

Poniedziałek, czwartek, sobota… Kolejny dzień, kolejny tydzień, miesiąc rok. Kolejne wakacje. Różne sytuacje, zdarzenia, ludzie. Reakcje i trudności spotykane pod drodze. Zastanów się – co nie pozwala Ci nabrać wiatru w żagle? Na co czekasz? A może wszystko jest okey? Zastanów się jaki smak ma Twoje życie i czy jesteś z tego zadowolony?

Z racji, że mamy lato, wakacje, chciałabym trochę wrzucić tutaj na luz, a równocześnie zaprosić Cię do odkrywania tego, że Twoje życie naprawdę jest, czy może stać się fascynujące i sprawiające Ci radość.
Zazwyczaj jest tak, że my na coś czekamy. Często na wakacje, na jakiś przełomowy moment, na coś wyjątkowego i fascynującego. Jak nie czekamy i niby jesteśmy to często widzimy same braki, nie dostrzegamy małych-wielkich rzeczy, ale tylko to, co nam nie odpowiada. No dobra, może nie tylko, ale w znacznej mierze.

Mija dzień za dniem, wakacje za wakacjami, zdarzenie za zdarzeniem. Jak się z tym czujesz? Jak się W tym czujesz? Czujesz się zadowolony, jakbyś rozpływał się w roztopionej czekoladzie? Czy może masz poczucie, jakbyś nagryzł lekko popsutą kanapkę z serem, która zatruwa Twoje życie? A może czujesz, że jest w Twoim życiu już tak słodko, że aż mdli? Kiedy myślę o tym, słodko, to kojarzy mi się z takim udawaniem – z takim lukrowaniem wszystkiego, co się dzieje i podkolorowywaniem rzeczywistości – graniem kogoś, kim się nie jest. Zakrywaniem i udawaniem, że wszystko jest w porządku, nawet jeśli dogłębnie czujemy, że coś jest nie tak.

Może być też tak, że aktualnie smak jaki czujesz w swoim życiu, to wielkie orzeźwienie. Jakaś zmiana, wielkie wydarzenie, przełom. Ale równocześnie zdarza się tak, że może to być gorzki smak… Coś nie wyszło, zdarzyło się coś trudnego, co trzeba przełknąć, jak gorzką pigułkę.

Jaki smak ma Twoje życie?

Wiesz dlaczego warto, żebyś odpowiedział sobie na to pytanie? Ponieważ dzięki nazwaniu tego, w jakim miejscu jesteś możesz kreować swoje życie w taki sposób, żeby być zadowolonym i szczęśliwym. Uważam tak, ponieważ jeśli czujesz, że rozpływasz się w czekoladzie, albo odwrotnie masz moment, kiedy jest gorzko, masz wpływ czy będziesz w tym trwał dalej. To ostatecznie Ty sam podejmujesz decyzję, czy zgadzasz się na to, aby było tak jak jest, czy może raczej decydujesz się na zmiany.

Zastanów się, czego chcesz dzisiaj od życia. Jak chcesz, żeby ono smakowało. Zastanów się, jaki smak ma teraz i co możesz zrobić, aby smakowało inaczej. Lepiej – tak jak Ty tego naprawdę chcesz. (Albo co zrobić, aby utrzymać ten stan, w którym jesteś teraz, jeśli jesteś z niego naprawdę zadowolony).

Tutaj przedstawiałam Ci tylko kilka smaków, ale zastanów się czy odkrywasz w swoim życiu może jeszcze jakiś dodatkowy? Czy ten, w którym się aktualnie znajdujesz pozwala Ci żyć naprawdę? Przestań czekać, aż coś się samo zmieni i odpowiedz sobie czy faktycznie jest Ci dobrze, czy może jednak chcesz zmiany!


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

Natomiast, jeśli chcesz pobrać bezpłatnego ebooka z ćwiczeniami, dzięki któremu odkryjesz swoją niezwykłość, zajrzyj tutaj!

A jeśli masz ochotę przeczytać prawdę na swój temat i przypomnieć sobie o czymś ważnym, zajrzyj tutaj! 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz