poczucia straconego czasu
Cudowności

Co robić, żeby nie mieć poczucia straconego czasu?

Co zrobić, żeby nie mieć poczucia straconego czasu? Jak działać, aby tu i teraz czuć się dobrze, ale też jak działać, żeby za kilkadziesiąt lat powiedzieć sobie – to był dobry czas? 

Dostrzeż małe-wielkie cudowności

Kazdy dzień przynosi wiele różnych zdarzeń. Często podobnych do siebie, ale jednak trochę innych…

Ulubiony kubek pachnącej herbaty, uśmiech drugiej osoby w trudnym momencie. Zakup nowej rzeczy, spotkanieznajomego. Zachwyt pięknym zachodem słońca, przyjemny stukot deszczu o szyby…

To tylko kilka elementów, wobec których możesz przejść obojętnie lub dostrzec, że to właśnie ich zwykła niezwykłość może wnieść w Twoje życie wiele piękna.

Pozwól swojemu wewnętrznemu dziecku zachwycić się czymś na co dawno sobie nie pozwalałeś i poczuj jakie to przyjemne:)

Kolekcjonuj chwile

Postaraj się być tu i teraz. I spraw, żeby Twoje życie Cię fascynowało

Tak często tracimy cenne chwile na przebywanie w przeszłości czy przyszłości. Mnóstwo obaw, lęków, nieprzebaczenia, czy ciągłego poczucia, że mamy za mało nie pozwalają nam cieszyć się tym, co tu i teraz… A tak naprawdę tylko to mamy 🙂

Poczuj zapach, dotyk, dostrzeż różne barwy. Skoncentruj się na ludziach, ktorych masz obok.

Zaplanuj sobie coś fascynującego i po prostu bądź. Słuchaj siebie i spełniaj marzenia. Tak, żeby nigdy nie mieć poczucia, że zmarnowałeś jakąś szanse.

Zastanów się czy żyjesz takim życiem, jakim chcesz?

Żeby Twoje życie faktycznie Cię fascynowało i żebyś nie miał poczucia zmarnowanego czasu, musisz mieć poczucie sensu w tym, co robisz!

Zastanów się dzisiaj czy Twoja praca przynosi Ci satysfakcję? Czy lubisz swoje studia? Czy lubisz ludzi, których masz wokół siebie?

Jeśli odczuwasz potrzebę zmiany – zrób to!

Nie odczujesz sensu ciągle działając w taki sam sposób.
Zatrzymaj się w pędzie i stań w prawdzie ze sobą samą. Moment zdania sobie sprawy, że nie wszystko jest takie, jakbyś chciała może być trudny, ale równocześnie będzie uwalniający. Jeśli podejmiesz się działania, będzie pięknym wyjściem ku nowemu.

Na dzisiaj wrzucam Ci kilka luźnych myśli i wracam do nauki, ponieważ czas zaliczeń w pełni. Można by w tym temacie jeszcze wiele dodać, ale mi w szczególności zależało, żeby Ci pokazać ten aspekt od strony bardziej mentalnej.


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli chcesz przeczytać o tym, jak minął mi poprzedni rok zajrzyj tutaj! 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Instagram!       Wskakuję na Facebooka!

fot. Monika Pańka, miejsce Pracownia Ovo

Dodaj komentarz