Cudowności

Pamiętasz, że jesteś wyjątkowy?

Zdarza Ci się czasami zapętlić? Zapomnieć o tym, że jesteś wyjątkowy? Zatrzymujesz się w jakiś schematach i bezpiecznej przestrzeni osobistej zamiast podjąć rękawicę i zmienić coś w swoim życiu. Wątpisz w to, że może Ci się wydarzyć coś wspaniałego w życiu. Zamiast spojrzeć na siebie z miłością i akceptacją, skupić się na tym, co jest w Tobie dobre, piękne i wartościowe, opierasz się na tym, co powiedzieli ludzie. Zastanawiasz się jak zostanę odebrany, co pomyślą inni? Czy nie wychylam się zbyt mocno?

Każdy podąża swoją drogą. Ma swoje zadania, pasje i cele do realizacji. Spotyka różnych ludzi i różnie przeżywa swoje emocje. Ale czy to oznacza, że ktoś jest lepszy, a ktoś gorszy? Nie!

Znając życie bardzo często porównujesz się z innymi. Zastanawiasz się, co oni sobie o Tobie pomyślą, co powiedzą, jak się zachowają w stosunku do Ciebie…

Wiem, też to znam. Okropne. Ciągle się przejmujemy czymś, co w ogóle może się nie wydarzyć. Czasem tracimy jakieś szanse i możliwości tylko z obawy przed tym, co ludzie powiedzą.

A teraz zatrzymaj się i zastanów… Czy naprawdę ma to sens? Co takiego najgorszego może Ci powiedzieć drugi człowiek? Czy to, co on mówi, to naprawdę prawda? Jeśli tak, to wyciągnij wnioski i idź dalej, a jeśli nie, to nie ma czym się przejmować! Najprawdopodobniej człowiek, który mówi Tobie, czy o Tobie bezsensowne, krzywdzące rzeczy ma problem sam ze sobą. Poza tym ludzie są zbyt mocno zapatrzeni w siebie, żeby poświęcić Tobie większą ilość swojego czasu. Oni tak czy tak po chwili już o Tobie i o tym, co robisz nie myślą.

Pamiętasz, że jesteś wyjątkowy?

Masz w sobie niesamowity potencjał i tylko od Ciebie zależy, czy go wykorzystasz. Pozwól, żeby świat skorzystał z tego, co masz mu do zaoferowania. Nigdy wszystkich nie zadowolisz, ale ta Twoja wyjątkowość zmienia ten świat i do części ludzi naprawdę trafi. To, co robisz, to nie muszą być wielkie rzeczy. Czasem coś, co dla jednego jest „bułką z masłem” dla Ciebie będzie trudne i odwrotnie. Narażenia na ryzyko nie da się ominąć, ale mimo wszystko warto robić to, co czujemy, że podpowiada nam nasze serce.

Ja też pragnę kroczyć przez to życie odważnie i dawać światu to, co mam najpiękniejsze w sobie. Nie zostawiaj swojego talentu tylko dla siebie! Podziel się nim ze mną. Pamiętaj, jesteś wyjątkowy. 😀 😉

Dodaj komentarz