Cudowności

Odważ się być sobą!

Świat bez Twoich talentów będzie niepełny… Wierzysz w to? Potrafisz to odkryć i wykorzystać?

Czasem rozglądając się wokół siebie mam takie wrażenie, że widzę tłum. Masę ludzi podążających w kierunku, który narzucił im świat, media, presja społeczna. Nie zastanawiających się co rzeczywiście przyniesie im szczęście, tylko wierząc, że uzyskają je żyjąc według jakiś przyjętych norm i robiąc to co inni ludzie.

Duplikat?
W dobie nowych mediów cały czas jesteśmy pod wpływem różnych bodźców, masy informacji i zdjęć. Widzimy jak piękne, cudowne i niesamowite życie prowadzą inni ludzie. Podziwiamy na blogach czy Instagramie miejsca, w których są inni ludzie i czasem nachodzi taka presja, przeświadczenie, że ja też tak muszę. Takie przekonanie, że ja też tak muszę, aby być szczęśliwym. Niejednokrotnie doświadczyłam w moim życiu czy może po prostu próbowałam podjąć się czegoś, bo widziałam, że komuś się udało. Widziałam jakie korzyści ma z tego dana osoba, nie spoglądając na samą drogę. Na to co dane przedsięwzięcie samo w sobie wnosi w życie moje i innych ludzi. Potem nagle się okazywało, że jednak nie jestem taka szczęśliwa, jak sobie wyobrażałam…

Ludzie wokół Ciebie
Mamy do wyboru albo zdobyć się na odwagę, żyć naszym życiem lub być czyimś duplikatem. Próbować wpasować się w jakieś ramy. Cały czas dostosowywać się do grupy, pod jej wpływem robić rzeczy, których nigdy sami byśmy się nie podjęli. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy z jakimi ludźmi się zadajesz. Czy są to ludzie toksyczni, którzy tylko żerują na nieszczęściu innych, czy są to osoby pozytywne starające się rozwijać swoje pasje, poszukiwać siebie. Pamiętaj z kim przystajesz takim się stajesz. Nie jesteś w stanie się uchronić przed wpływem innych ludzi na Ciebie. Tutaj jest moment Twojej decyzji – z kim się zadajesz? Czy masz odwagę zakończyć relacje, które na Ciebie źle wpływają? Z ludźmi, którzy Cię tylko demotywują?

Bardzo często w związkach żyjemy takim złudzeniem, że ta druga osoba się zmieni. Żyjemy w wyobrażeniu na temat danej osoby, a nie konfrontujemy się z tym, jaka jest naprawdę. W strachu, że bez niej w ogóle sobie w życiu nie poradzimy. Sama tego doświadczyłam. Wiem, jak ciężko jest przyznać, że ta osoba w realu jest inna niż w mojej wyobraźni. To jest strasznie trudne i bolesne. Ale wyjście z tej iluzji jest pomocne w przyszłości. Pomaga nie wchodzić w podobne i trudne sytuacje. Pozwala żyć nam prawdziwie, w zgodzie i radości ze samym sobą. Przecież nie jesteśmy powołani do życia w miernocie! 

Wartość, którą wnosisz w ten świat!
Naszym przeznaczeniem jest wieczna radość, świętość. Bycie wyjątkowym, czyli nieustanne odkrywanie w sercu, co kocham, o czym marzę, jakie mam pragnienia. Nigdy nie będziesz prawdziwie szczęśliwy, jeśli nie wsłuchasz się w głębie swojego serca. Owszem bez tego doświadczysz po części szczęścia i radości, ale nigdy nie tej pełnej, tej dogłębnej – tej najbardziej prawdziwej. Wiesz co kochasz? Wiesz w czym jesteś dobry? Nie pozwól, aby Twoje marzenie zostało ugaszone przez gadanie innych, przez ich komentarze. Rób to dobro, które masz w sercu. Rozeznawaj, szukaj, poznawaj. Ten świat bez Twoich talentów jest niepełny…

Czy podzielisz się ze światem, tym wyjątkowym pięknem, które masz w sobie? 

Dodaj komentarz