dlaczego marzenia są ważne
Marzenia

Dlaczego marzenia są ważne i pozwalają twardo stąpać po ziemi?

Nie bądź dzieckiem! Zacznij poważnie patrzeć na to życie. Przestań bujać w obłokach. Jak możesz marzyć o czymś takim?! Przecież to bzdury, przecież to nierealne… Znasz to? Te ciągłe głosy dobiegające do nas z zewnątrz, ale też siedzące w naszej głowie i nie pozwalające nam rozpocząć żyć naprawdę. Tłumiące w nas to, co prawdziwe. Oprócz tego różne uprzedzenia i schematy, jakie mamy na ich temat… Ja natomiast jestem zdania, że nic tak bardzo, jak prawdziwe marzenia, nie motywuje nas do tego, żeby zacząć twardo stąpać po ziemi. Stąpać tak, żeby znajdować okazje i zmieniać swoją rzeczywistość tak, żeby stawała się realnym spełnieniem naszych marzeń. Dlaczego więc marzenia są ważne? I dlaczego to wcale nie są jakieś bzdury dla dzieci? O tym w dzisiejszym wpisie…

Czym są dla Ciebie marzenia?

Marzenia to nie są bzdury, ale siła napędowa do działania. Wydaje mi się, że postrzegamy je jako coś nieistotnego i błahego, ponieważ w ogóle nie rozumiemy czym one są. Zanim przeczytasz dalej, zastanów się, czym Twoim zdaniem one są i jak na nie patrzysz? Czy mają jakieś ramy? Czy myśląc o marzeniach przypominają Ci się konkretne obrazy w głowie? Słyszysz dźwięki, czy może masz totalną pustkę? A może masz poczucie, że Twoich pragnień, nie można nazwać marzeniami, bo są za małe czy dotyczą takich zwykłych rzeczy i spraw?

Jedna z definicji marzeń ze słownika PWN tłumaczy je jako «przedmiot pragnień i dążeń». Jasno z niej wynika, że marzenia to jest coś czego pragniemy, a w momencie, kiedy będzie to dla nas wystarczająco atrakcyjne, zaczniemy do tego dążyć. Druga z definicji zahacza o sformułowanie nierealne, ale tak naprawdę co to znaczy nierealne? Kiedyś nierealnym było dla człowieka latać czy porozumieć się z jednego końca świata z drugim… A dziś? Przecież to jest normalność. Poza tym denerwuje mnie właśnie takie podejście do marzeń, które zamyka je w obramowaniu, że to musi być coś wielkiego, spektakularnego i ciężko osiągalnego.

Czy są rzeczy, które marzą się każdemu?

Przecież nie każdy musi marzyć o wakacjach w 5* hotelach, czy sportowym samochodzie. Marzeniem równie dobrze może być zakup narzędzi do pracy w ogrodzie, jak i zakup butów do tańca, idąc dalej marzeniem może być życie w małżeństwie, ale równie dobrze, w kapłaństwie, w zakonie, czy bycie singlem. Dla niektórych wyjazd na działkę czy do schroniska będzie większą radością, niż podróż do wypasionego hotelu. I TO JEST OK! Marzenia są różne, bo my jesteśmy różni, niepowtarzalni.

Dlaczego więc skoro każdy człowiek jest inny i trochę inaczej podchodzi do życia, ma mieć takie marzenia, które są powszechnie akceptowalne i aprobowane? Dlaczego tak rzadko daje się przestrzeń na indywidualizm?
Kultura, w której żyjemy ma na to ogromny wpływ, ale chcę Ci powiedzieć dzisiaj, że to, co jest fascynujące i pociągające dla innych ludzi wcale nie musi być takie dla Ciebie. Dlatego tak ważnym jest przyjrzenie się „czego, ja tak naprawdę pragnę?”…

Dlaczego marzenia są ważne?

Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie, zagłębisz się w siebie i odkryjesz te swoje marzenia, to najprawdopodobniej dostrzeżesz swoją wyjątkowość i zacznie się w Tobie tlić, a potem rozpalać, ogień chęci do działania. Mam nadzieję, że zaczynasz już widzieć, dlaczego marzenia są tak ważne – dają Tobie perspektywę na przyszłość i poczucie sensu, a jeśli pozwolisz im wybrzmieć, to stają się taką przypominajką, siłą napędową mobilizującą do działania. Jeśli spojrzysz na historie świata, to właśnie marzenia powiązane z jakąś potrzebą sprawiały, że dokonywały się przełomy. Przełomy totalnie zwiększające jakość życia ludzi.
dlaczego marzenia są ważne
Świadomość Twoich marzeń, da Ci poczucie sensu. Pozwalając im wybrzmieć i ciesząc się nimi po prostu zaczynasz cieszyć się życiem. Posuwasz się na przód. Nie stoisz w miejscu, ale realizujesz siebie. Nie musisz, a wręcz nie powinieneś oglądać się na boki, bo to Ty masz być szczęśliwy w swoim życiu. A kiedy dostrzeżesz perspektywę tego szczęścia, poprzez realizację swoich marzeń, zaczniesz kombinować, jak to zrobić, żeby w tej rzeczywistości, w której jesteś je urzeczywistniać. Widzisz już, że bez twardego stąpania po ziemi nie da się realizować marzeń? A równocześnie jak ważne są marzenia w naszym życiu, ponieważ zmieniają bieg… jeśli nie świata, to bieg Twojego życia, z monotonnego w fascynujący!

Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

Natomiast, jeśli chcesz pobrać bezpłatnego ebooka z ćwiczeniami, dzięki któremu odkryjesz swoją niezwykłość, zajrzyj tutaj!

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz