Co robić, żeby życie nas fascynowało
Cudowności

Co zrobić, żeby życie nas faktycznie fascynowało?

Dlaczego tak ważnym jest, żeby życie nas fascynowało? Co zrobić, aby przestało nas męczyć i jak zwiększyć jego jakość? Zapraszam Cię do przeczytania 4 wskazówek, dzięki którym odpowiesz sobie na powyższe pytania!

Ostatnio mocno zagłębiam się w tematykę osiągania sukcesów i wchodzenia na tzw. szczyt. Widzę jedno – jeśli działania, jakich się podejmujemy nie będą nas fascynowały, niewiele uda nam się w życiu osiągnąć. Z tego powodu przychodzę do Ciebie ze wpisem, w którym zawarłam wskazówki, jak polepszyć jakość swojego życia, sprawić, żeby to życie nas faktycznie fascynowało i co za tym idzie – mieć dobry punkt wyjścia do osiągania wymarzonych sukcesów.

1. Ustal, co Cię teraz denerwuje i zastanów się, jak możesz to wyeliminować czy zminimalizować.

To mogą być pozorne drobnostki, ale zebranych kilka rzeczy, które Cię wkurzają w jedną całość, może naprawdę pogarszać jakość Twojego życia i odbierać Ci radość z niego. Postaraj się wyeliminować to, co psuje Twój codzienny dzień. Przykładowo – jeśli wkurza Cię jakaś osoba w pracy czy na uczelni, ktoś kogo nie lubisz wypisuje do Ciebie, to ogranicz te kontakty do minimum. Nie chodzi oczywiście o bycie hamskim, ale po prostu o zadbanie o siebie i swój komfort. Denerwującej Cię osobie możesz delikatnie dać do zrozumienia, że ma do Ciebie nie wypisywać np. przez odpisywanie kilka dni później troszkę oschle.

Natomiast jeśli np. na samą myśl o pójściu do pracy/na uczelnię czy do szkoły czujesz niepokój i niechęć, zastanów się, czym to jest spowodowane? Osobami, które tam są? A może tematy tam poruszane Cię nie interesują? Zastanów się nad tym i równocześnie ustal, czego oczekujesz i chcesz. Dzięki temu będziesz mógł zminimalizować czy wyeliminować denerwujące Cię aspekty, a wprowadzić to, co Ci odpowiada.

2. Zaakceptuj, że będą pojawiały się trudności, a każdą porażkę traktuj jako szansę na rozwój.

Na ten temat wysłuchałam ostatnio kilka świetnych konferencji! (Podam do nich linki w przyszłym tygodniu w Rozmarzonym Newsletterze, więc zapisz się tutaj, aby Cię to nie ominęło!) Coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że naprawdę bez trudności nie da się osiągnąć fascynujących rzeczy. Nie da się spełniać marzeń. Po prostu tak ten świat jest skonstruowany, że się nie da. Z jednej strony jest to negatywna wiadomość, ale z drugiej strony pomyśl sobie, że każdy tak ma! Nawet ci ze świetnymi predyspozycjami, czy ze świetnych domów też muszą się natrudzić, żeby ostatecznie poczuć, że żyją naprawdę. Poza tym nie ma co się porównywać, tylko należy cisnąć! Z każdej trudności i porażki wyciągnij lekcję, jaką za sobą niesie dane doświadczenie i powoli, ale sukcesywnie podążaj naprzód.

3. Poświęć czas sobie i swoim pasjom – zobacz czego pragniesz i co Ci się podoba

Już o tym wspominałam na blogu, ale myślę, że to akurat jest warte powtórzenia. Jeśli nie masz w tym życiu żadnej pasji, która mobilizuje Cię do działania, sprawia Ci radość, to ciężko, żeby życie Cię fascynowało. Dlatego tak ważnym jest, abyś próbował nowych rzeczy. Sprawdzał, co Ci odpowiada, a co nie, bo w momencie kiedy znajdziesz to, co sprawia Ci radość Twoje życie nabierze blasku. Nie żartuję! Później ta pasja może Cię zaprowadzić w piękne miejsca i do cudownych ludzi. Dać wspaniałe wspomnienia i jestem przekonana też, że jeśli będziesz tego pragnął i to czuł, może Cię zaprowadzić do pracy zarobkowej w tym obszarze! Nie ma nic lepszego niż radość życia płynąca z pasji!

4. Podejmij działanie i po prostu to zrób.

Wiem, że możesz teraz sobie pomyśleć – łatwo Ci coś takiego napisać, ale to nie jest takie proste. Jednak z początkiem tego roku zrozumiałam, że czasem po prostu trzeba przestać aż tak rozkminiać, dzielić włos na czworo i po prostu trzeba zacząć działać. Jeśli już dłuższy czas nad czymś się zastanawiasz, ale ciągle masz w głowie jakieś obawy czy wyskakujące nagłe sprawy, którymi „trzeba się zająć”, to prawdopodobnie tak jak ja jeszcze kilka miesięcy temu stoisz w miejscu. Od myślenia trzeba przejść do działania. Tylko jeśli faktycznie zaczniemy coś robić, angażować się, to nasze życie nabierze blasku, zaczniemy dostrzegać i doświadczać nowych rzeczy, które będą nas pociągały i fascynowały. Ja baardzo lubię to określenie, żeby zejść z kanapy i zacząć coś robić. Ono może jest trochę wyświechtane, ale tak bardzo prawdziwe…

Nie dziw się, że życie Cię nie fascynuje, skoro nie dajesz mu szansy, żeby Cię zaskoczyło. Jeśli większość czasu kryjesz się za ekranem komputera czy smartfona, tracąc czas na bezsensowne treści czy na wieczne rozmyślanie. Twoja przyszłość zaczyna się dzisiaj i tylko od Ciebie zależy, jak ją przeżyjesz i gdzie Cię zaprowadzi 😉


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

Natomiast, jeśli chcesz przeczytać o tym, jak uwierzyć w to, że możesz osiągnąć naprawdę wiele, zajrzyj tutaj!

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz