co zrobić żeby w nowym roku prowadziły Cię marzenia
Cudowności,  Samorozwój

Co zrobić, żeby w nowym roku prowadziły Cię marzenia?

Co zrobić, żeby w nowym roku prowadziły Cię marzenia? Jak działać, żeby pod koniec 2022 spojrzeć wstecz i stwierdzić, że to był zarąbiście dobry rok i że spełniło się tak wiele rzeczy, których pragnęliśmy? Jedno mogę Ci powiedzieć już teraz – kluczem jest zatrzymanie, spojrzenie wgłąb siebie i… RUSZENIE DO DZIAŁANIA!
Ale zanim do konkretnego działania, zacznijmy od początku.

Co zrobić, żeby w nowym roku prowadziły Cię marzenia?

Zacznij od wspomnianego już zatrzymania usiądź z kalendarzem, kartką papieru. Zapal sobie świecę, jeśli jesteś wierzący, pomódl się, zrób kilka głębokich wdechów. Jeśli masz ochotę włącz sobie muzykę. Spraw, żeby to był piękny czas spotkania się ze sobą i snucia wizji. W miarę możliwości zadbaj też o to, żeby nikt Ci nie przeszkadzał.

Kiedy to wszystko już masz, możesz się dbać do roboty. Ale od czego ją zacząć?… Od spojrzenia w swoje wnętrze.

Wsłuchaj się w swoje serce

Będę powtarzała to do znudzenia. Jeśli chcesz, żeby realizacja i osiągnięcie marzeń sprawiły Ci radość i satysfakcję. Jeśli chcesz być naprawdę szczęśliwy musisz się dowiedzieć, co wybrzmiewa prawdziwie w Tobie. Nie to, co mówią filmy, inni ludzie, znajomi, rodzice, partner. NIE – pozwól sobie pójść za tym do czego Cię ciągnie. Może to coś nietypowego? Przykładowo pójście na jakieś nietypowe warsztaty czy rozpoczęcie studiów, kursu, odwiedzenie jakiejś wystawy? A może masz jakiś konkretny cel, który otworzy Ci drzwi do realizacji kolejnych marzeń?

Wiem, że to nie jest łatwe, dlatego nie zostawię Ciebie z tym samego. Zajrzyj tutaj i pobierz mojego mini-ebooka. Zawiera on w sobie zadania, które zdecydowanie ułatwią Ci proces zagłębiania się w siebie. Dzięki niemu odkryjesz marzenia, których realizacja sprawi Ci radość, lepiej zrozumiesz siebie i swoje działanie, a przede wszystkim ustalisz swoje dlaczego, które będzie kluczowe w dalszych krokach spełniania Twoich marzeń.

Zaplanuj i działaj

Kiedy już wiesz, czego chcesz i dlaczego chcesz się tego podjąć zaplanuj swoje działania. Ustal konkretne daty, kiedy co chcesz osiągnąć. Rozbij też swoje marzenie na mniejsze kroki. Przykładowo – jeśli marzy Ci się np. rozpocząć kurs śpiewu, pierwszym krokiem będzie rozejrzenie się, gdzie takie kursy się odbywają i kiedy. Zdobycie informacji o cenach i o tym, co Cię najbardziej interesuje. Potem zadzwonienie/napisanie, zapisanie się na kurs i rozpoczęcie chodzenia.

Jeśli Twoim marzeniem jest zacząć bardziej dbać o siebie, czy ćwiczyć to tak samo – rozbij to sobie na mniejsze części. Ustal, kiedy zaczynasz działać i do kiedy. Jeśli są to postanowienia, które zaprowadzą Cię do marzenia – np. wymarzonej sylwetki, to będzie się z tym wiązało trochę wyrzeczeń. Nauka swojego ciała i wyrabianie nawyków. Ważnym jest, żebyś mierzył siły na zamiary i stopniowo realizował swoje postanowienia. Zaplanuj też sobie nagrodę – np. obiecaj sobie, że po pierwszych dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń zrobisz dla siebie coś przyjemnego. To wzmocni Twoją początkową motywację, a dodatkowo zmobilizuje do dalszego działania (warto, abyś później też siebie nagradzał).

Ewidentnie bez planu się nie da. Tak więc usiądź, rozbij swoje cele-marzenia na mniejsze cząstki i zastanów się, co już dziś możesz zrobić, aby się ku temu zbliżyć. Nawet, jeśli będzie to tylko i aż ustalenie Twojej motywacji, Twojego „dlaczego”.

Reguła 5 sekund

Kiedy już wejdziesz na drogę realizacji Twoich marzeń, może się po drodze okazać, że pojawiają się jakieś strachy i blokady. Sama bardzo dobrze to znam i pamiętam. W momencie, gdy wysyłałam w tym roku zapytania z prośbą o wywiad, czy pisząc do redakcji wysyłając swoją propozycję z napisaniem tekstu.

Dlatego, jeśli jesteś już przekonany, że czegoś chcesz, to przestań myśleć i po prostu to zrób! Odlicz 5,4,3,2,1..iii… GO! Zacznij działać, zrób jakiś ruch, zmień myśl. Mel Robins napisała, że kiedy odliczasz od tyłu Twojemu mózgowi łatwiej jest na końcu przestawić swój tok myślenia na jakiś inny. Łatwiej jest wyrwać się z obsesyjnych myśli, czy przeciętnego lenia. Spróbuj – to naprawdę działa i jest udowodnione naukowo. 😉 Warunek jest tylko jeden – kiedy odliczysz już do 1 – musisz się ruszyć i coś zrobić. Wyrwać się z letargu, a reszta dalej pójdzie.

Bądź odważny i wytrwały

Jeśli chcesz, aby 2022 rok był rokiem, w którym spełnisz swoje marzenia, to musisz nastawić się na ciężką pracę związaną z ich realizacją. Niejednokrotnie będzie Ci ciężko, będziesz chciał odpuścić i będziesz się zastanawiał na co Ci to wszystko… Dlatego tak ważnym jest ustalenie swojego „dlaczego”. Ale kiedy przetrwasz te trudne momenty, zostaniesz na tej drodze na szczyt, to okaże się, że było warto. Masz prawo próbować. A nawet jeśli się od razu nie uda, to nic! Jeśli to jest Twoje prawdziwe marzenie, to wytrwałością i determinacją uda Ci się je zrealizować. Tylko uwierz w siebie i nastaw się, że to co piękne przychodzi powoli. Ale ta droga sama w sobie też już jest piękna!

Życzę Ci, abyś zawsze wierzył w siebie i zawalczył o swoje marzenia. Jeśli Ty tego nie zrobisz, to nic się nie wydarzy. Ale jeśli zadziałasz to zobaczysz, że życie staje się naprawdę fascynujące!


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej szczegółowo przeczytać o tym, jak ustalić noworoczne postanowienia tak, żeby je zrealizować, zajrzyj tutaj! 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz