Marzenia

Co mają ludzie do naszych marzeń?

Jakie jest Twoje najbliższe otoczenie? Wspierające? Dołujące? Czy pomaga Ci być lepszym człowiekiem, czy raczej ludziom, z którymi się spotykasz nie zależy na Tobie jako na osobie, ale tylko na zaspokojeniu ich własnych potrzeb?

ludzie

Szczerze Ci powiem, że relacje z ludźmi są czymś trudnym. Funkcjonowanie w grupie i pozostawanie przy tym sobą. Każdy z nas przecież chce być akceptowalny, ale z drugiej strony wyróżniać się czymś. Według psychologii poznawczej najgorszą rzeczą, jaka może nas spotkać jest odrzucenie i wykluczenie ze społeczeństwa. Straszne co?

W takim razie co?

Musimy godzić się na miernotę?

I tutaj pojawia się pytanie – to zależy czego chcesz. Czy wystarcza Ci przeciętne życie, z ludźmi, w których towarzystwie nie do końca dobrze się czujesz? Czy raczej pragniesz się rozwijać i realizować swoje plany i cele, spotykając się przy tym z ludźmi, z których obecność dodaje Ci skrzydeł?

Wykorzystaj swój potencjał!

Chcę Ci powiedzieć, że jeśli Twoi najbliżsi przyjaciele Cię nie akceptują i cały czas przyjmujesz to, co oni powiedzą jako wyznacznik tego, jaki jesteś i jakie są Twoje pomysły, to może się okazać, że stracisz w życiu baaardzo wiele pomysłów, szans i w ogóle nie rozwiniesz swojego potencjału. Ludzie, którymi sie otaczamy mają na nas ogromny wpływ- z kim przystajesz takim się stajesz.

To naprawdę prawda. Pisałam już o tym kilkukrotnie tutaj, ale chcę zwrócić Twoją uwagę, że naprawdę nie będziesz w stanie, a na pewno będzie Ci strasznie ciężko spełniać się i rozwijać się w tym, czego nie akceptuje grupa osób, z którymi spędzasz czas.

Wiem, że do ludzi się przyzwyczajamy, że czasem wydaje nam się, że nie jesteśmy w stanie bez nich żyć, ale chcę Ci powiedzieć, że ja też w swoim życiu musiałam pokończyć różne relacje. Musiałam przestać chodzić w różne miejsca, na różne spotkania, bo w pewnym momencie stwierdziłam dosyć! – Ja mam się rozwijać, a nie po każdym takim spotkaniu czuć się sfrustrowana, zdołowana i tak jakby mi ktoś podciął skrzydła.

To był proces, powoli do tego dochodziłam. Zaczęłam zauważać, że Ci ludzie gaszą we mnie moje pomysły i pragnienia rozwoju.

Nie pal za sobą mostów

Żeby nie było, nie wygarnęłam tym ludziom, że są beznadziejni, bo nie są. Po prostu w pewnym momencie, z niektórymi tracimy ten wspólny „vibe”. Zmieniają się nasze cele, nasze wartości i to jest normalne! 😉 Jest to strasznie trudne, żeby nazwać po imieniu, że relacja z tym człowiekiem jest dla mnie bolesna, czy niesatysfakcjonująca, ale to pozwala rozpocząć proces uzdrawiania – relacji, albo siebie samej.  Nie chodzi też o to, żeby palić za sobą mosty i od razu się odwrócić. Warto na początku spróbować porozmawiać, spróbować jakoś się dogadać, ale jeśli po raz kolejny natrafiasz na niezrozumienie i czujesz, że nie nadajesz z danym człowiekiem, czy w danej grupie na wspólnej fali, to dla swojego dobra powinieneś ograniczyć takie kontakty do minimum, albo w ogóle z nich zrezgynować. Spotkania, rozmowy, wymienianie wiadomości – stopniowo. Jestem człowiekiem, który uważa, że nie warto się zamykać „na amen”.

Nawet jeśli nie będzie wokół zawsze mnóstwo ludzi, to przecież czeka na Ciebie wiele wspaniałości w tym świecie. Zawsze jak jedne drzwi się zamykają, to drugie się otwierają i to też dotyczy relacji.

Słuchaj swojego serca

Pamiętaj, że niestety ludzie mogą Ci ukraść Twoje marzenia. Odebrać Ci je mówiąc, że są nierealne, że jesteś niezdolny, że się nie nadajesz. Kwestia czy im uwierzysz? Nie słuchaj tego, że jesteś za młody. To jest właśnie Twój atut! Czym wcześniej zaczniesz działać, tym więcej i szybciej osiągniesz!

Prawdziwy przyjaciel będzie Cię wspierał i pomagał iść naprzód. Ty musisz być przekonany o tym, czego pragniesz i zgodnie z tym, co masz w sercu kreować swoje życie. Tylko wtedy będziesz naprawdę szczęśliwy. Słuchaj tego, co podpowiada Ci Twoje serce, kiedy się z kimś spotykasz i kiedy coś robisz. Ono naprawdę wie wieeele, a Ty naprawdę masz prawo go posłuchać. 😉

Co mają ludzie, do Twoich marzeń?

To zależy, na co im pozwolisz i z jakimi się zadajesz…

Daj znać w komentarzu, czy Ty też doświadczasz tego, że różne relacje mają na Ciebie różny wpływ? 😀

Dodaj komentarz