Cudowności,  Przemyślenia

Hybrydy – czas na refleksje!

Czy da się połączyć czas na upiększanie siebie ze wzrostem duchowym? Jak znaleźć moment na rozwój, kiedy mamy tyle spraw na głowie? Wyrusz razem ze mną w poszukiwaniu możliwości wykorzystywania czasu, który teoretycznie jest już zajęty… 

Chyba każda kobieta lubi czuć się piękną. Być zadbaną, cudownie wyglądać. Czas, który możemy poświęcić tylko sobie i swojemu ciału napawa nas radością. Wiele z nas (w tym ja :D) ma w domach lampy i lakiery hybrydowe. Uwielbiam z nich korzystać robiąc sobie piękny manicure.

Zawsze pełna ciekawości i radości siadam przy mojej toaletce, wyciągam lakiery i zaczynam zastanawiać się, co by tu namalować na moich paznokciach. Uwielbiam ten czas z dwóch powodów: po pierwsze kocham mieć pięknie pomalowane paznokcie, a po drugie zawsze czegoś ciekawego dowiem się w trakcie. I nie chodzi mi tu wcale o wiedzę z dziedziny paznokci, hybryd czy dbania o dłonie. To jest taki moment, kiedy zamykam się w pokoju, nikt ode mnie niczego nie chcę, a ja mogę w końcu ze spokojem posłuchać różnych konferencji czy rozważań. Puszczam sobie jakieś nagranie na YouTube i chłonę. Zastanawiam się, myślę, modlę się. 

Taka podzielność uwagi, która przynosi niezwykłe dobra w moje życie. 

YouTube
Może, dla niektórych z Was to być dziwne – jak słuchać o poważnych tematach robiąc coś tak lekkiego, jak malowanie paznokci. A ja właśnie się w tym bardzo dobrze odnajduję. Zazwyczaj zaczynam słuchanie od „Kwadransiku ze Słowem” Marcina Zielińskiego, a później leci to co po kolei mi się włącza (chyba, że akurat wiem, czego chcę posłuchać). W tym wszystkim jednak lubię dawać się zaskoczyć kolejnym nagraniom. Tak jak, niektórzy potrafią słuchać, modlić się i mieć podzielność uwagi w trakcie jazdy samochodem, tak ja mam tutaj. Ja jak prowadzę, to muszę się skupić na tym co robię, bo inaczej jest ciężko, więc robienie w tym czasie rzeczy wymagających ode mnie szczególnej uwagi odpada. 

Czas
Normalnie nie mam tyle czasu, żeby usiąść i po prostu słuchać. Poza tym jestem osobą, której ciężko jest się skupić bezpośrednio na słuchaniu. A tak wychodzi mi to zdecydowanie lepiej. 

Tak często brakuje nam czasu na różne sprawy, na przeczytanie książki, wysłuchanie czegoś… W takim momencie warto zastanowić się, czy może mam w swoim życiu takie zajęcia, które pozwalają mi na robienie jeszcze czegoś w tle? Może masz taki moment w trakcie robienia posiłku, a może w trakcie ćwiczeń, a może w momencie, o którym nikt inny by nie pomyślał? Czasem grunt to usiąść i po prostu zastanowić się przez chwilkę. Może się okazać, że bezproblemowo znajdziesz taki moment, kiedy pierwszo lub drugoplanowo odnajdziesz czas na samorozwój i pogłębianie swojej wiedzy. 

Pamiętaj, dla chcącego nic trudnego! 😀 

Dodaj komentarz