swoich priorytetów
Przemyślenia

Co zyskujemy dzięki ustaleniu swoich priorytetów?

Co zyskujemy dzięki ustaleniu swoich priorytetów? Dlaczego warto wiedzieć, co jest dla nas najważniejsze? W czym to nam pomoże? Czy to tylko wyświechtany slogan, czy może jednak faktycznie warto się w to zagłębić?

Z zeszłego roku wyciągnęłam wiele wniosków, doświadczyłam różnych trudnych rzeczy. W tym wszystkim, co się działo bardzo mocno doświadczyłam, jak wiele ułatwiają priorytety. Zobaczyłam, że wiedząc, czego faktycznie chcę łatwiej mi jest działać. Dziś moje priorytety są trochę odmienne od tego, jak patrzyłam na swoje życie w zeszłym roku. Lepiej wiem, czego chcę i mimo tego, że czasem wiem, że teoretycznie coś tracę, to wybieram to, co ustaliłam swoim priorytetem. Coś, co da mi spełnienie, spokój i zdrowie 🙂

Zapraszam Cię do przeczytania, co Ty osobiście możesz zyskać dzięki ustaleniu swoich priorytetów.

Spokój

W Twoim życiu nagle dzieje się coś niespodziewanego. Różne sprawy toczą się inaczej, niż zakładałeś, trzeba dostosować się do nowej rzeczywistości.

W momencie, gdy wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze, łatwiej zachować Ci spokój. Nie zastanawiasz się tak bardzo, czym się zająć w jakiej kolejności, ponieważ Ty wiesz, co lub kto jest najważniejsze.

Przy wielu, różnych zaplanowanych aktywnościach, lepiej wiesz, z których zrezygnować, a których się podjąć, żeby dobrze się z tym czuć i mieć poczucie, że zaopiekowałeś się tym, co ważne. Może nie zrobisz wszystkiego, ale zrobisz to, co dla Ciebie jako człowieka jest najistotniejsze.

Przejrzystą postawę

Raczej nie lubimy ludzi, którzy co chwila zmieniają zdanie, którzy w zależności od tego „jak zawieje wiatr”, tak się zachowują.

Dzięki świadomości tego, co jest dla Ciebie ważne, łatwiej będzie Ci stanąć po swojej stronie. Warto poświęcić chwilę czasu na zastanowienie się, co jest dla Ciebie najważniejsze, zarówno w pracy, jak w i w życiu prywatnym.

Czy to zdrowie? Rodzina? Wiara? Konsultacje z klientami, a może zrealizowanie projektu? Nauka na studiach?

Sprecyzuj sobie, co jest dla Ciebie najważniejsze i staraj się według tego żyć. Dzięki temu zmniejszasz ryzko, że będzisz czegoś w życiu żałować:)

Większą asertywność

Kiedy wiesz, co jest dla Ciebie ważne, a dodatkowo wiesz, dlaczego akurat to (czy to wypływa z Twoich głębokich pragnień, czy z automatu przejąłeś to np. od swoich rodziców?), wiesz na jakie działania się decydować, a na jakie nie.

Łatwiej jest podjąć decyzję czy wejść w jakiś projekt, czy nie, jeśli wiesz, że przykładowo rodzina jest dla Ciebie najważniejsza. Pojawia się rozwojowy i dobrze płatny projekt. Po analizie wiesz, że nie znajdziesz czasu, żeby go realizować, równocześnie mając satysfakcjonującą Cię ilość czasu dla Twoich bliskich.
Odmawiasz, ponieważ wiesz, co jest dla Ciebie ważne i co zapewni Ci prawdziwą satysfakcję.

Zachęcam Cię – usiądź z kartką papieru, czy notatnikiem w telefonie. Wypisz sobie, co dla Ciebie jest ważne. Jakie masz priorytety? Szukaj, co faktycznie daje Ci radość, co spełnienie. Weryfikuj swój punkt patrzenia.

Dzięki temu zmniejszysz ryzyko, że będziesz czegoś żałować:)


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli chcesz przeczytać o tym, dlaczego warto wiedzieć, co na nas wpłynęło, zajrzyj tutaj! 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Instagram!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz