co lubisz robić
Przemyślenia,  Samorozwój

Co lubisz robić? – wiesz co kryje się za tym pytaniem?

Co lubisz robić? Niby błahe pytanie, teoretycznie każdy zna na nie odpowiedz, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co faktycznie się za nim kryje? Co zyskasz, jeśli rzetelnie odpowiesz sobie na to pytanie? 

Wskazówka o tym, co możesz wykonywać zawodowo 

Kiedy skupimy się i rzetelnie odpowiemy sobie na to pytanie, może się okazać, że zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć decyzje, w którym kierunku się kształcić, żeby praca zawodowa nas satysfakcjonowała. Dlaczego tak często bardziej zastanawiamy się, jaki zawód da nam dobre zarobki czy „pewny” zawód, niż nad tym, co faktycznie sprawia nam radość w życiu? Przecież w pracy spędzamy większość swojego życia, dlaczego więc nie ma to być czas fajnie spędzony? Jeśli lubimy to, co robimy, będziemy poświęcać na to więcej czasu, a dzięki temu będziemy w tym coraz lepsi, a za tym będą szły lepsze pieniądze. Poza tym w dzisiejszym świecie tak naprawdę nie ma już czegoś takiego jak pewny i stały zawód. Badania jasno mówią, że zwłaszcza my osoby urodzone w okolicach 2000 roku będziemy wielokrotnie zmieniać pracę i swoją specjalizację. 

Przyjrzyj się, jakim czynnościom lubisz poświęcać czas i zastanów się czy da się to może spieniężyć i czy chcesz to faktycznie zrobić? 

Sposób aktywnego odpoczynku

Po co przeklikać kolejną godzinę w mediach społecznościowych, skoro można zrobić też coś bardziej fascynującego, co nas dotyczy i rozwinie? Owszem wstanie i zrobienie czegoś, jak malowanie, ćwiczenia fizyczne, czy rozwiązanie łamigłówki wymaga od nas większego zaangażowania i większej mobilizacji, niż gapienie się w szklany ekran, ale gwarantuję Ci, że satysfakcja i radość jest ogromna! Wiem o tym z autopsji niejednokrotnie nie chce mi się zrobić czegoś, co lubię, ale co wymaga ode mnie jakiegoś większego zaangażowania. Jednak ostatecznie jeśli to zrobię, jestem z siebie meega zadowolona i po prostu szczęśliwa.

Ukryte marzenie czy pragnienie

Jeśli za każdym razem, kiedy masz wolną chwilę poświęcasz się temu konkretnemu zajęciu, to wiedz, że coś jest na rzeczy. Być może ominąłeś w życiu swoje powołanie? Może masz pragnienie, którym boisz się zająć na większą skalę? A może właśnie to jest ten moment, w którym warto się temu na serio przyjrzeć i stwierdzić, czy chcesz tego spróbować, czy też nie? Nie upychaj tego gdzieś w sobie. Pozwól temu wybrzmieć i przyjrzyj się do czego Cię to zaprasza. 

Jedna z dróg do spełnienia

W życiu będziemy szczęśliwi, jeśli będziemy robić to, co lubimy. Niby proste, prawda? Ale tak naprawdę nadal wielu z nas pomimo tego, że lubi coś robić i chciałoby się w to zaangażować, nie robi tego. Ktoś mu źle doradził, gdzieś podcięto mu skrzydła i próbuje sobie wmówić, że wcale nie chce tak bardzo tego robić. Odtrąca to, do czego ciągnie jego serce. Najpełniej przeżyjemy nasze życie, jeśli pójdziemy za tym, co sprawia nam radość, co nam się marzy. A to właśnie przejawia się w tych rzeczach, które najbardziej lubimy robić.

A gdyby tak się zatrzymać i mimo wszystko dać wybrzmieć temu, co naprawdę lubisz robić?


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

Natomiast, jeśli chcesz pobrać bezpłatnego ebooka z ćwiczeniami, dzięki któremu odkryjesz swoją niezwykłość, zajrzyj tutaj!

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

2 komentarze

Dodaj komentarz