Przemyślenia

Odkryj, że żyjesz!

Kolejny dzień Twojego życia mija. Nie dzieje się nic niezwykłego. I nagle taka osobistość jak papież Franciszek zwraca się do Ciebie osobiście i mówi Ci, że masz niezwykłe zadanie w tym świecie, które tylko Ty możesz wypełnić… Wpadaj sprawdzić, co chce przekazać Ci papież! 

Każdy z nas pragnie dokonać w życiu czegoś cudownego, niezwykłego. Niestety, ale niejednokrotnie na tych pragnieniach się kończy. Tłumaczymy sobie, że przecież się nie nadajemy do tego, czy tamtego. Przecież jesteśmy zbyt słabi, brzydcy, nieudolni, a do tego wszystkiego dochodzi lenistwo i lęk. Obawa przed tym co pomyślą o nas inni, czy po prostu niechęć do jakichkolwiek zmian. Można całe życie przeżyć dryfując w niewiadomym kierunku, tylko zazdroszcząc, jak to inni mają dobrze albo wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zacząć realizować to niezwykłe zadanie, które każdy z nas ma do zrealizowania tutaj na ziemi. Wydaje mi się, że właśnie o to chodziłoby w tym naszym życiu, aby zamiast przeżywać go jako pasmo nieszczęść i udręk stało się niezwykłą przygodą! 

W styczniu 2019 roku po ŚDMie w Panamie napisałam wpis dla Opoki News. Ostatecznie tak jakoś wyszło, że nie udostępniłam go na żadnych swoich mediach społecznościowych, a z biegiem czasu myślę, że szkoda. 

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego? Przecież już dawno po ŚDMie. Przepadło i trudno. Ale ale, nie pisałabym o tym, jeśli to co wydarzyło się w tedy nie miałoby przełożenia na ten moment. Po prostu sama lubię wracać do tego tekstu, do tych słów, które niejednokrotnie dodają mi odwagi i pomagają wrócić do realizacji moich celów i marzeń. Z tego właśnie powodu stwierdziłam, że się nim z Wami podzielę, abyście też mogli zaczerpnąć wiatru w żagle zwłaszcza na początku tego roku szkolnego, który zapowiada, że zbliża się coś nowego! Spisałam w nim w pigułce najważniejszą treść tego co zostawił NAM – młodym papież Franciszek. 

Tutaj umieszczam treść mojego wpisu. Miłego czytania! 😀 

Czy jesteś gotów powiedzieć Bogu tak? 

Za nami czas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zatrzymajmy się na moment i spójrzmy w głąb naszych serc, aby zacząć podążać za tym, o czym mówił papież Franciszek… 

„Oto ja Służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego.” Te słowa z Ewangelii św. Łukasza były hasłem przewodnim tegorocznego ŚDMu. Wydarzenia ostatnich dni i słowa, które usłyszeliśmy zarówno od papieża Franciszka, jak i w świadectwach młodych ludzi, pokazują, że każdy z nas może brać przykład z Maryi w podejmowaniu wyzwań i realizacji marzeń, które składa w naszym sercu Bóg. 

Marzenia – to o nich bardzo często wspominał papież w trakcie spotkania w Panamie. Nawoływał, aby nie pozwolić im usnąć. Mówił, że to właśnie teraz jest czas na ich realizację. Zachęcał, aby nie odkładać ich na później, tylko zacząć realizować je już od dzisiaj. 

Aby zacząć za nimi podążać warto zapytać siebie, jaką obietnicę noszę w swoim sercu, a idąc dalej, czy czuję się nosicielem tej obietnicy, czy może nieustannie ją w sobie tłumię. Warto otworzyć swoje serce na Boga i posłuchać co On nam przez nie mówi i uwierzyć w to słowo. Tak jak Maryja, która jako bardzo młoda kobieta przyjęła obietnicę daną jej od Anioła i nie bała się odpowiedzieć na wezwanie Boga, mówiąc „Niech mi się stanie według Słowa Twego”. 

Papież zadał młodym pytanie, czy kiedy Jezus mówi do ciebie masz odwagę? Czy chcesz iść za marzeniem, które Jezus składa w twoim sercu? 

Niech każdy z nas odpowie sobie na te pytania. Nabierzmy odwagi i nie lękajmy się świata. Nie bójmy się żyć ponadprzeciętnie, realizując te marzenia, które Chrystus składa w naszych sercach. Niejednokrotnie będzie się to wiązało z wyrzeczeniami, trudnościami czy podejmowaniem ryzyka, jednak satysfakcja z realizacji naszego prawdziwego powołania, marzenia i planów we współpracy z Bogiem jest warta tego wszystkiego. Spójrzmy na Maryję – cichą, młodą i pokorną dziewczynę, która pomimo, że przez całe życie nie zaznała tzw. „blasku fleszy” i wielkiej sławy, stała się, jak powiedział papież, największą influencerką. Kobietą, która ma ogromny wpływ na dzieje ludzkości i jest znana na całym świecie, a to wszystko dzięki jej podążaniu za obietnicą daną jej przez Boga i totalnym zdaniu się na Jego działanie. 

A czy ty jesteś gotów powiedzieć Bogu tak?

fot. I – Maria Szukalska
fot. II – Szymon Majchrzak

Dodaj komentarz