Z TRUDNOŚCI I PRZESZKÓD MOŻEMY WYCIĄGNĄĆ WIELE DOBREGO?
Przemyślenia

Dlaczego z trudności i przeszkód możemy wyciągnąć wiele dobrego?

Czasem bywa tak, że nie wszystko układa się po naszej myśli. Napotykamy na różnego rodzaju trudności, przeszkody i zniechęcenie. Ostatnio pisałam na Instagramie, że nie warto przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu. Dzisiaj natomiast chciałabym to trochę rozwinąć i pokazać Wam, jak i dlaczego z trudności i przeszkód możemy wyciągnąć wiele dobrego. Zapraszam do czytania! 

z trudności i przeszkód możemy wyciągnąć wiele dobrego

Nie będę ukrywać, że do napisania tego wpisu zmotywowała mnie cała sytuacja, którą aktualnie mamy. Tak naprawdę wszystko stoi pod jednym wielkim znakiem zapytania. Kiedy już mogło się wydawać, że w miarę wróciliśmy „do normy”, zostają wprowadzone obostrzenia, które tak naprawdę czujemy, że są dość nielogiczne. Stety, niestety, ale w tym momencie tak jak zawsze mamy wybór: albo będziemy się koncentrować i nakręcać swoje myślenie na to, jak jest do kitu.

Albo możemy spróbować szukać szansy i możliwości na rozwój w tym wszystkim, co przychodzi. Pisząc rozwój mam tak naprawdę na myśli, rozwój nas jako osób. Sytuacja jest trudna. Nikt temu nie przeczy, ale tak jak we wszystkim i ze wszystkim, każdy dobrze przeżyty kryzys, każda sytuacja, z której wyciągniemy wnioski może nam przynieść wiele dobrego i ostatecznie okazać się na plus. Być przygotowaniem na to, co czeka nas w przyszłości.

Traktuj trudności jako szansę, na rozwój

Z trudności i z przeszkód możemy wyciągnąć naprawdę wiele dobrego, jeśli nie będziemy ich traktować jak coś nie do przejścia, ale jako szansę. Kiedy zastanawiałam się, do czego można porównać wyrastającą przed nami trudność czy przeszkodę, to przyszła mi do głowy taka myśl. Warto potraktować przeszkody jako coś, przez co lekko (a czasem mocniej) zbaczamy z głównej drogi. Jak wiadomo, wszelkiego rodzaju objazdy są czasochłonne, ale może się okazać, że dzięki temu krążeniu po bocznych ścieżkach i szukaniu nowych dróg, odkryjemy niezwykłe miejsca. Natrafimy na niesamowite skarby. Owszem czasem będzie to okupione dużym wysiłkiem, bólem i niezrozumieniem, ale kiedy spojrzymy na to za kilka lat z perspektywy czasu, to najprawdopodobniej zobaczymy, jak wiele nauczyła nas ta sytuacja. Że to miało jakiś sens, mimo że tego sensu nie widzieliśmy, kiedy byliśmy w tej sytuacji.

z trudności i przeszkód możemy wyciągnąć wiele dobrego

Tak więc, jeśli jesteś teraz w takiej sytuacji. Bez względu, co ją sprawia pamiętaj, żeby się nie poddawać! Szukaj nowych rozwiązań, możliwości. Nie zamykaj się tylko na tym, co znasz, ale wchodź, na te nieznane drogi i postaraj się na nich jak najlepiej funkcjonować. Mega ważnym też jest, żebyś w tym wszystkim nie zapominał o sobie i nie zaprzeczał temu, co czujesz. Mi przykładowo, bardzo mocno pomaga powiedzenie sobie: Tak, boję się tego. Tak, nie mam ochoty tego robić, ale zrobię to, bo wierzę, że zaprowadzi mnie to do czegoś lepszego. Że za tą przeszkodą jest skarb.

Czy chcesz poznać nowe drogi i piękne miejsca?

Większość osób w momencie przeszkody działa „szałoputnie”. Podejmuje jakieś nagłe decyzje. Bardzo często rezygnuje, zamiast pamiętać o tym, po co to robi… Nigdy nie dowiaduje się, co jest za przeszkodą. Nie poznaje też tych nowych dróg prowadzących do obranego celu.

Warto w momencie trudności w miarę możliwości dostosować się do zachodzących zmian. Zmienić obraną strategię działania. Nie opierać się tylko na tym, co znamy z przeszłości, ale zasięgnąć nowej wiedzy. Wdrożyć nowe techniki i nowe sposoby w osiąganiu celu.

Tak, to prawda zmiany nie są proste, a przeszkody bardzo często trudne, ale jak to mówił Steve Jobs – nie możesz połączyć kropek patrząc do przodu; możesz je połączyć patrząc wstecz. 😉

Tak więc, dlaczego z trudności i przeszkód możemy wyciągnąć wiele dobrego?

Ponieważ to one mobilizują nas do rozwoju w dziedzinach, których sami z siebie byśmy się nie podjęli. Kiedy już je przejdziemy czujemy się zdecydowanie mocniejsi i bardziej pewni siebie. Każdy dobrze przeżyty kryzys może nam dać bezcenne wnioski i doświadczenia.

To właśnie dzięki trudnym sytuacjom, momentom, kiedy musimy sprostać postawionym wymaganiom, rozwijamy się i mamy możliwość stawania się lepszymi i bogatszymi ludźmi.


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i czujesz, że może on komuś pomóc, podziel się z nim koniecznie!

O tym, jak najlepiej zachować się w czasie trudności, pisałam też we wrześniu, więc jeśli potrzebujesz jeszcze bardziej zastanowić się, co robić, zajrzyj tutaj.

Zapraszam Cię też na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji. ?

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz