dlaczego warto zagłębić temat emocji
Samorozwój

Dlaczego warto zagłębić się w temat emocji?

Namiętność, radość, smutek, złość… Strach, pogarda, coś co jest w nas odpowiedzią na zaistniałą sytuację – emocje.
Dlaczego warto zagłębić się w temat emocji?

Patrząc z wierzchu może się wydawać, że to nic takiego. Raz czuję się tak, raz inaczej. Czasem jakaś emocja popchnie mnie do działania, innym razem zblokuje przed zrobieniem czegokolwiek. Może być też tak, że przez długi czas tłumiłeś to, co naprawdę czułeś, przez co Twoje ciało jest napięte, czy nieustannie jesteś niezadowolony ze swojego życia.

Dlaczego warto zagłębić się w temat emocji?

Przede wszystkim dlatego, że jeśli przyjrzymy im się z bliska, możemy dostrzec bardzo cenne informacje. Informacje, które mogą nam pomóc wrócić do stanu równowagi, zatroszczyć się o swoje ciało, o swoich bliskich, o swoje potrzeby. Czym jest to zatroszczenie się o swoje potrzeby? Przede wszystkim zdaniem sobie sprawy, że mogę wybierać takie sytuacje i takie towarzystwo, dzięki którym czuję się dobrze. Rozwijam się i nie odczuwam np. strachu.

Emocje pokazują nam, co się w nas dzieje i są reakcją naszego organizmu i umysłu na konkretną sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Jeśli nauczymy się je odpowiednio rozpoznawać, nazywać i słuchać informacji, jakie chcą nam przekazać w naszym życiu może zapanować większa harmonia. Łatwiej może nam być podjąć konkretne działanie, bo nie będą nas one blokować.

Kiedy ostatnio zapytałam Was na instagramie, jaki temat chcecie, żebym poruszyła tu na blogu przez najbliższe kilka tygodni wskazaliście właśnie emocje. Nie zdziwiło mnie to bardzo, ponieważ emocje mają bardzo duży wpływ na całe nasze życie, a rzadko kiedy uczy się nas, jak sobie z nimi radzić. Jak je rozumieć i przejąć nad nimi kontrolę. Szczerze powiedziawszy, to nie rozumiem, dlaczego w szkołach nie uczy się, jak zrozumieć siebie, jak radzić sobie z emocjami. Przecież to jest tak istotna kwestia i przestrzeń naszego życia.

Różne oblicza emocji

Dlatego przez najbliższe kilka tygodni możecie się tutaj spodziewać treści, dzięki którym dowiecie się, jak zaprzyjaźnić się z emocjami, co dzięki nim zyskujemy, co tracimy, jak można je podzielić. Czy są te lepsze i gorsze i dlaczego czasem tak trudno nam nazwać, co się w nas dzieje. Po drodze będę sobie czytać mądre książki w tym temacie, dlatego pewnie jeszcze jakieś dodatkowe kwestie będą się tutaj przewijały.

A tymczasem chciałabym, żebyś przede wszystkim zapamiętał, że emocje są mega istotne w naszym życiu i mogą być albo drogowskazem, albo przeszkodą. To od nas zależy czy będą jednym, czy drugim, dlatego zapraszam Cię już w przyszłym tygodniu w czwartek, kiedy zastanowimy się czy emocje dzielą się na lepsze i gorsze i zobaczymy, jak wiele tak naprawdę może ich być.


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli masz ochotę podsumować swoje wakacje wskakuj tutaj! 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz