Dlaczego nie warto czekać z postanowieniami do nowego roku
Samorozwój

Dlaczego nie warto czekać z postanowieniami do nowego roku?

Dlaczego nie warto czekać z postanowieniami do nowego roku? Po co szybciej pochylić się nad sobą? Jakie korzyści w ogóle będziemy mieli, jeśli pochylimy się nad sobą i zastanowimy się, czego chcemy w tym przyszłym roku? 

Święta coraz bliżej, mnóstwo spraw krzyczy, żeby się nimi zająć i generalnie najchętniej w pełni oddalibyśmy się tej świątecznej atmosferze i po prostu cieszyli się grudniem. Nie ma w tym nic złego, jednak jak we wszystkim zdecydowanie warto znaleźć równowagę. Po pierwsze, dlatego, że ten czas jest raz w roku i naprawdę warto się nim ucieszyć, a po drugie, mimo wszystko pamiętajmy, że po świętach przychodzi sylwester i nowy rok. Zamiast budzić się na ostatnią chwilę i na szybko ustalać noworoczne postanowienia już teraz zastanów się, co chciałbyś osiągnąć w przyszłym roku.

Dlaczego to tak ważne?

W nowym roku niewiele się zmieni, jeśli cele, które sobie ustalimy nie będą dla nas atrakcyjne. Nie będą zgodne z nami i tym, co chcemy. Poza tym, bardzo możliwe, że wytrzymamy w nich góra tydzień, jeśli nie będziemy mieli jasnej ścieżki (takiej rozpisanej krok po kroku) jak do nich dojść.

Postanowienia są dobre

Postanowienia noworoczne są dobre i mają sens, ale tylko wtedy, jeśli faktycznie im się przyjrzymy i ustalimy je sensownie. Zastanów się dzisiaj, co chciałbyś tak faktycznie zmienić? Co podpowiada Ci Twoje serce? Gdzie chcesz dojść? Jaki być?

Poniżej przedstawiam Ci listę kilku pytań, które ułatwią Ci rozpisanie swoich postanowień tak, żeby faktycznie były dla Ciebie atrakcyjne, co bardzo zwiększy prawdopodobieństwo, że je wypełnisz:

  1. Co chciałbyś zmienić w swoim życiu? Co Cię denerwuje? Co Ci nie odpowiada?
  2. Jak chciałbyś to zmienić?
  3. Co możesz zrobić już dzisiaj, żeby rozpocząć tą zmianę? (To może być naprawdę mały krok jak np. rozpisanie na kartce wszystkich kroków, które masz do wykonania).
  4. Co będzie Cię motywowało w osiąganiu tego celu? W trwaniu w tych postanowieniach? Dlaczego się tego podejmujesz?

Odpowiadając na te pytania postaraj się, aby wypływały one z Twojego wnętrza. Nie racjonalizuj tego, co się w Tobie pojawia. Pozwól wybrzmieć temu, co masz w swoim sercu.

Dlaczego nie warto czekać z postanowieniami do nowego roku?

Pamiętaj, że Twoja przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro, za godzinę, dwie czy za tydzień. Teraz. W tym momencie masz wpływ na to, jak Twoje życie będzie się dalej kształtowało. Poza tym, do końca roku zostały 22 dni, czyli ponad 3 tygodnie! To jest baardzo dużo czasu. Jeśli już teraz zabierzesz się za realizowanie swoich postanowień i wprowadzanie zmian, które chciałbyś dostrzec w swoim życiu, to bardzo możliwe, że z początkiem roku już dostrzeżesz jakieś zmiany.

Gwarantuję Ci, że satysfakcja z osiągnięcia pierwszych kroków prowadzących Cię do lepszego życia da Ci podwójnego kopniaka, żeby dalej to kontynuować, kiedy przyjdzie już ten kolejny 2022 rok. Nie warto czekać, bo przez te 22 dni, które zostały do końca roku możesz już zrobić bardzo wiele, a jeśli koniecznie chcesz poczekać do początku przyszłego roku, to poświęć te trzy tygodnie na przyjrzenie się swojemu sercu i zastanowieniu się, czego tak naprawdę chcesz. Ale nie w głowie, tylko na papierze! – Tylko wtedy rzetelnie zobaczysz, czego chcesz!

Oczywiście nie zostawię Cię samego, dlatego przygotowałam dla Ciebie ebooka, który pomoże Ci przyjrzeć się swoim marzeniom i pragnieniom. Możesz go pobrać za darmo tutaj! 


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli chcesz przeczytać o tym, co możesz zrobić teraz, aby Twoja kariera Cię bardziej satysfakcjonowała, kliknij tutaj. 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz