marzenie
Marzenia

Dlaczego mam obawy, skoro jestem pewna mojego marzenia?

Dlaczego tylko prawdziwe marzenie ma sens? Jak to jest, że tak często mam obawy mimo tego, że jestem pewna swojego marzenia? 

Szczerze Wam powiem, że w tym temacie sama się ze sobą spieram. Czasem mam tak, że serio mi się chce, mam ochotę działać, tworzyć wymyślać, a później przychodzi rzeczywistość i mam poczucie jakby ktoś mnie totalnie ściągnął w dół. Nic mi się nie chce, mam ochotę się załamać, popaść w stagnację. Nie robię tego jednak. Powstaję i wracam do realizowania swoich marzeń. Krok po kroku powoli, bo wiem, że ja serio tego pragnę.

Kiedy znajdziemy już to nasze marzenie, to wcale nie oznacza, że przestaniemy wątpić. Zwłaszcza jeśli dopiero jesteśmy na początku drogi ku ich realizacji, możemy się zmagać ze zniechęceniem, bo nie widzimy wyników, a przecież wszytko chcielibyśmy od razu.

Dlaczego więc warto marzyć i starać się realizować marzenia? Dlaczego jest to lepsze od zaakceptowania rzeczywistości takiej, jaką jest i nic nie zmieniać?

Dla tych momentów, kiedy jest naprawdę cudownie. Na początku to są tylko momenty, kiedy serce Ci się wyrywa do przodu. Czujesz, że naprawdę robisz to, co kochasz i czerpiesz z tego ogromną satysfakcję. Poza tym wzorując się na wypowiedziach osób, które osiągnęły sukces, wierzę, że nie poddając się i powstając po każdych chwilach obrony, takie momenty zmienią się w naszą codzienność.

Jak masz być szczęśliwym nie wiedząc jakie masz marzenie?

Jednak, żeby mieć tę siłę do powstawania i nie poddawania się, trzeba odkryć to prawdziwe marzenie. Nie jakąś mrzonkę i zachciankę, ale marzenie, o którym myśląc od razu masz ochotę się zabrać do jego realizacji. Marzenie, które sprawi, że staniesz się lepszym, piękniejszym wewnętrznie człowiekiem. Bardzo często, żeby do niego dotrzeć trzeba pokonać pojawiające się przeszkody, stworzyć odpowiednią przestrzeń.

O przeszkodach pojawiających się na drodze w dotarciu do marzeń przeczytasz tutaj.

Bez znajomości swojego marzenia nie możesz oczekiwać, że będziesz w Twoim życiu naprawdę szczęśliwy. Bo jak masz być szczęśliwy nie wiedząc, co tak naprawdę to szczęście Ci przyniesie? Wzorując się tylko na marzeniach innych ludzi przyjmując je za swoje własne?

Pozwól sobie doświadczyć tego, jak fascynującym staje się życie, kiedy odkryjesz swoje marzenie i zaczniesz za nim podążać…

Na co czekasz? Zacznij już dzisiaj wsłuchiwać się w siebie i szukać cichych wybrzmień tego co pragniesz.

Już w następnym wpisie pokażę Ci konkretne działania, które pozwoliły mi odkryć moje marzenia.

To co? Mam nadzieję, że do zobaczenia!


Ps. Jeśli pojawią się w Tobie jakieś pytania albo chcesz się czymś podzielić, to śmiało możesz do mnie napisać. ?

Dodaj komentarz