to co widzisz to urywek całości
Marzenia

To, co widzisz to tylko urywek całości

Patrząc na innych ludzi możemy odnieść wrażenie, że oni mają lepiej, łatwiej. Spoglądając z boku dostrzegamy kolejny sukces, osiągnięcie. Może towarzyszyć nam takie przeświadczenie, że nie warto działać i dążyć do rzeczy, które chcemy, bo przecież i tak się nie uda. Ci, których można podziwiać, to przecież wszystko w życiu mieli podane na tacy. Było im zdecydowanie łatwiej, a sukcesy, które osiągają przyszły do nich same. No niestety nie. Każdy kto osiągnął w życiu jakiś sukces powie Ci, że stało za nim wiele wyrzeczeń, ciężkiej pracy i chwil zwątpienia, a to, co widzisz to tylko urywek całości…

Ostatnio na Instagramie napisałam o tym, co stoi za sukcesem i osiągnięciami i tak sobie pomyślałam, że warto pociągnąć ten temat tutaj na blogu i trochę pokazać Wam składowe sukcesu.

To czy osiągniesz sukces w znacznej mierze zależy od Twojej codzienności

Nie wiem, czy wiesz, ale to, czy odniesiemy sukces w jakiejkolwiek dziedzinie zależy tak naprawdę od naszej codzienności. To od tego, jak spędzasz swój przeciętny dzień zależy, gdzie będziesz za tydzień, miesiąc, rok. Zarówno jeśli mówimy o spełnieniu w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jeśli chcemy mieć fajne owoce naszych relacji, projektów, czy nauki, musimy się w nie zaangażować i każdego dnia dokładać cegiełkę, która sprawi, że pojawią się satysfakcjonujące owoce.

Przepisywałam ostatnio jeden z wywiadów, które będę dla Was miała na jesień i została mi po nim bardzo mocno taka myśl, że za sukcesem naprawdę stoi wiele walk, trudności i po prostu wytrwałej pracy. Owszem, chodzi o to, żeby ta praca też nas fascynowała, ale bardzo często jest to wiele powtarzających się czynności, czy szukanie możliwości. Zwłaszcza na początku drogi bardzo często trzeba robić nie do końca to, co się chce, ale to, co nas zaprowadzi do tego, żebyśmy mogli to robić. Czyli przykładowo codzienny trening, żeby osiągać takie wyniki sportowe, jakie chcemy. Nauka w szkole i na uczelni, później zdawanie egzaminów, tak żeby finalnie móc wykonywać ten wymarzony zawód.

Każdy miał trudne momenty po drodze, a to co widzisz u innych, to naprawdę tylko urywek całości

Chcę Ci dzisiaj pokazać, że każdy miał trudne momenty po drodze i zachęcić Cię, żebyś odważył się do dążenia do tego, co marzy się Tobie. To, co widzisz u innych, to naprawdę tylko urywek całości. Bardzo często czyjaś wystawka, którą porównujesz do swojego zaplecza. Skup się na tym, żeby cel czy osiągnięcie, które chcesz zdobyć Cię fascynował.

Jak go ustalić możesz się dowiedzieć przerabiając mojego darmowego ebooka, którego możesz pobrać tutaj.

Twoja przyszłość zaczyna się już dzisiaj, dlatego skup się na tym, co możesz zmienić czy wdrożyć, żeby być o krok bliżej takiego życia, jakim faktycznie chcesz żyć. Pamiętam wakacje między gimnazjum, a liceum, kiedy przeczytałam książkę, w której było napisane, że musimy być przygotowani, żeby w momencie, kiedy nadarzy się okazja do spełnienia naszego marzenia móc z niej skorzystać. Że warto w tej codzienności dawać z siebie wszystko, bo to właśnie od tych małych rzeczy zależą te duże. Byłam tym poruszona do tego stopnia, że zaczęłam się (w wakacje!) uczyć słówek z angielskiego.

Tak to właśnie wygląda – pod pokrywą wielkiego sukcesu są drobne czynności, które podejmujemy każdego dnia. Przyjrzyj się – jak wygląda Twój przeciętny dzień. Czy przybliża Cię do tego celu, który chcesz osiągnąć?


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli masz ochotę przeczytać czy z egoizmu może wypływać coś dobrego zajrzyj tutaj! 

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

Dodaj komentarz