przepis na gwarantowany sukces istnieje
Samorozwój

Przepis na gwarantowany sukces istnieje

Przepis na gwarantowany sukces istnieje? Tak istnieje. Może nie jest on lukrowy i cukrowy tak, jakbyśmy chcieli. Niemniej, jeśli mówimy o sukcesie dotyczącym naszego życia jako całości są pewne czynniki, które jeśli tylko weźmiemy pod uwagę na pewno sprawią, że będziemy usatysfakcjonowani.

Nie powiem Ci w tym wpisie, jak lekko i przyjemnie przejść przez to życie, nie powiem, co robić, żeby w 100% osiągnąć to, co dokładnie sobie założyliśmy i wymarzyliśmy. Ale pokażę Ci, co zrobić, żeby być szczęśliwym pomimo przeciwności, trudności, niespodziewanych sytuacji i zawodu na ludziach… To co? Zaczynamy? 😉

Zastanów się, co dla Ciebie znaczy sukces?

Przede wszystkim, jeśli chcesz osiągnąć w życiu sukces, zastanów się, co dla Ciebie to znaczy. Nie zawsze sukces oznacza zarabianie grubych milionów, przepych i bogactwo. Powołuje się na to, ponieważ to właśnie to, zazwyczaj kojarzy nam się z sukcesem, spełnieniem i szczęściem. A niestety, im więcej się uczę, z im większą ilością ludzi pracuję, tym bardziej widzę, że to nie w tym jest ulokowany nasz sukces. Owszem – pieniądze są ważne i super, jeśli faktycznie marzy Ci się zarabiać ogromne pieniądze, ale przyjrzyj się czy przypadkiem bardziej marzy Ci się spokojne życie gdzieś na uboczu? Czy marzy Ci się rodzina? A może kapłaństwo? Życie konsekrowane? Bycie singlem?

Jeśli chcesz osiągnąć sukces przede wszystkim musisz wsłuchać się w siebie i zobaczyć, czego TY chcesz. Nie Twoi rodzice, dziadkowie, nauczyciele, partner. Ty musisz wsłuchać się w głos swojego serca i zyskać przekonanie, co dla Ciebie znaczy sukces i w jakiej dziedzinie chciałbyś go osiągnąć. Kultura i instragram narzucają nam określone wzorce, wskazują idealny, często nierealny świat. Poza tym każdy jest powołany do innych rzeczy i każdy osiągnie szczęście i przez to sukces działając w trochę inny sposób.

Słuchaj intuicji

Wsłuchaj się w swoje serce. Podążaj za swoją intuicją – za głosem, który wybrzmiewa i przy podejmowaniu decyzji nieśmiało pokazuje, co jest dla Ciebie ważne, a co Ci się nie podoba. Pozwól sobie poczuć, w jakim kierunku Cię ciągnie. Kiedy przestaniesz się oglądać na gadanie innych osób, zaczniesz podejmować decyzje w zgodzie ze sobą, zaczną się dziać niesamowite rzeczy. Tak jak wspomniałam w życiu nigdy nie będziesz miał pewności, że wszystko pójdzie gładko i tak, jak sobie wymarzyłeś. Niemniej, kiedy przyjdą trudne momenty, kiedy wydarzy się coś niezgodnego z Twoim planem, intuicja Cię poprowadzi. W temacie intuicji i wewnętrznego głosu mega polecam książkę „Biegnąca z Wilkami”.

Zawierz to, co robisz Bogu

Coś, co jest dla mnie szczególnie istotne zwłaszcza w ostatnim czasie to fakt, że mam Boga. To wszystko, co powyżej wypisałam jest mega istotne i ważne, ale ja to wszystko lubię sobie jeszcze z Panem Bogiem przegadać. Dowiedzieć się, jaki On ma plan, zawierzyć Jemu wszystkie swoje pomysły. W Biblii są piękne słowa: Ja bowiem znam zamiary jakie mam wobec Was, aby zapewnić Wam przyszłość jakiej oczekujecie ~ Jr 28, Widzę, że naprawdę On czuwa i prowadzi mnie w najlepszy możliwy sposób.

Niektórzy mówią o Wszechświecie, inni o jakiejś Wielkiej Sile, Prawach Natury itd. I spoko:) Ja natomiast najbardziej doświadczyłam pełni, spokoju i poczucia, że odnoszę sukces za każdym razem, kiedy widzę potwierdzenie w Biblii czy na modlitwie tego, że idę zgodnie z Bożym planem.

Przepis na gwarantowany sukces

  1. Zdefiniuj swoją definicję sukcesu
  2. Słuchaj głosu swojego serca
  3. Podążaj za intuicją
  4. Daj się prowadzić Bogu
  5. Nie zniechęcaj się:)

A jeśli chcesz jeszcze bardziej zagłębić się w temat życia pełnią, sukcesu i realizacji przypominam, że trwają zapisy na moje warsztaty rozwojowe „Nie czekaj, żyj pełnią już dziś! O tym, jak odkryć swój życiowy cel.” Szczegóły tutaj.


Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną! Te osoby na pewno zyskają, a mi będzie przemiło!

A jeśli chcesz zobaczyć, dlaczego warto dbać o balans w życiu, zajrzyj tutaj!

Zapraszam Cię również na moje media społecznościowe, gdzie znajdziesz codzienną dawkę inspiracji i motywacji!

Wskakuję na Insta!       Wskakuję na Facebooka!

fot. Monika Pańka
miejsce: Pracownia Ovo

Dodaj komentarz