Inspiracje

Co warto, a czego nie warto?

Tak sobie myślę, że warto wykorzystać ten czas i podejść „zdrowo” do tego wszystkiego, co się dzieje. Nie wariować, tylko uporządkować pewne rzeczy i potraktować tę sytuację (mimo wszystko) jako swego rodzaju szansę.

Sytuacja nie jest normalna. Chyba żaden człowiek nie lubi tracić kontroli nad swoim życiem, a niestety w takiej sytuacji aktualnie się znajdujemy.

Wyjścia są dwa. Albo będziemy dramatyzować, denerwować się i marnować naszą energię na spekulacje o tym, co się będzie działo i co nam grozi, albo zastanowimy się chwilę, zatrzymamy nad tym, co najważniejsze i po prostu poddamy się temu, co się dzieje.

Zadbaj o swoją psychikę

Szczerze powiedziawszy dobijają mnie momentami media społecznościowe. Kiedy czytam kolejny wpis, gdzie ludzie dzielą się tylko swoją frustracją, czuję się zdołowana. Lepiej zająć się sobą, swoimi bliskimi i relacją z Bogiem. Jak potrzebujesz odinstaluj Facebooka, Instagrama i inne media społecznościowe. Wycisz czy przestań obserwować profile osób, które najbardziej wprowadzają Cię w roztrzęsienie. Ja tak wczoraj zrobiłam i szczerze? Poczułam się zdecydowanie lepiej.

Skoncentruj się na tym, co ważne

To jest taki moment, w którym chyba każdy, choć na moment zatrzymuje się i patrzy na swoje życie z trochę innej perspektywy. Nagle nasza codzienność drastycznie się zmienia. Coś, co było stałe i pewne nagle znika… Praca zawieszona, puste półki w sklepach… Okazuje się, że pozostajemy w obliczu tej nowej rzeczywistości bezradni. Warto w tym czasie zastanowić się, co jest dla nas ważne? Jaki jest nasz cel? Do czego dążymy?

Wszystko pod kontrolą

„Wiemy też, że Bóg współdziała we wszystkim dla ich dobra” (Rz 8,28). Na serio, Bóg ze wszystkiego wyciąga dobro. Kiedy się Jemu zawierzymy, to mimo tego, że zewnętrzne realia się nie zmieniają, nasze wnętrze się zmienia. Zyskujemy poczucie spokoju. Mamy pewność, że jesteśmy w najlepszych rękach. Bożych rękach. On kocha i pragnie się do nas zbliżyć w tym czasie. Kwestia tylko czy odpowiemy na Jego zaproszenie? Na początku może Ci się wydawać, że jest naprawdę trudno, ale później z perspektywy czasu naprawdę widać, że On działał. Ostatecznie przebrnięcie z Nim przez różne sytuacje przygotowuje nas do przyszłości.

Dlaczego więc warto zachować spokój? Po pierwsze dla swojego zdrowia i samopoczucia. Jest jak jest i czasami w życiu trzeba się po prostu dostosować do sytuacji. Po drugie, Bóg jest z Tobą i jak mówi Jego Słowo, jeśli Mu się zawierzysz, ostatecznie nic złego Cię nie spotka. Nie ma się czego bać. 🙂

A Wy jak radzicie sobie w tym czasie? O.o

Ps. W poniedziałek wrzucę Wam listę rzeczy, które dają szansę wykorzystać ten czas siedzenia w domu jak najbardziej produktywnie. 😀

Mam nadzieję, że do zobaczenia!

Dodaj komentarz