Warsztaty i szkolenia

Człowiek najlepiej uczy się przez praktykę i odkrywanie możliwych rozwiązań. Z tego powodu zawsze daję uczestnikom przestrzeń na pracę własną.

Jak pracuję?

Oprócz pełnego zaangażowania w trakcie trwania szkolenia, zwracam również uwagę na to, co dzieje się przed, ale też po współpracy.

Przed szkoleniem zawsze dbam o to, abyśmy się spotkali i ustalili szczegóły działania. Bardzo ważnym jest dla mnie poznać potrzeby i bolączki zespołu, z którym będę pracować.

Ustalamy, czy dany temat, sposób pracy oraz zakres godzinowy są odpowiednie tak, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Udzielam wsparcia

Jestem dostępna dla uczestników również po szkoleniu. Pozostaję w kontakcie z osobami, które chcą dalej się rozwijać i inspirować się moimi działaniami.

Podpowiadam, jeśli przy wdrażaniu zmian pojawią się jakieś trudności.

Każdy uczestnik otrzymuje ode mnie podsumowanie mailem.

Specjalizuję się w takich tematach jak:

Sens przekłada się na każdą płaszczyznę ludzkiego życia. Ma on również bardzo duży wpływ na biznes, efektywność pracowniczą, absencję w pracy. W obliczu postępującej depresji to właśnie w odkrywaniu sensu znajdujemy bardzo ważne rozwiązanie na wiele problemów.

Kluczowym atutem job craftingu jest możliwość zwiększenia satysfakcji z pracy oraz motywacji wewnętrznej pracowników, pomimo braku podwyżki finansowej. 

Według danych (WHO) ze stycznia 2024 roku – 4,3 % europejskiej cywilizacji cierpi na depresję. To sprawia, że państwa Unii Europejskiej tracą ok. 70 milionów euro, z powodu spadku produktywności pracowników. 

Świadomość mechanizmów, które wpływają na dobre samopoczucie człowieka, pozwala na stworzenie takich warunków, dzięki którym cele i efekty będą osiągane dużo szybciej i łatwiej.  

Wszyscy chcieliby osiągać wymarzone sukcesy, mieć zrealizowane cele biznesowe, ale nie wszyscy je realizują. Zwracając jednak uwagę na ważne kwestie i korzystając ze sprawdzonych narzędzi ich realizacja staje się dużo bardziej prawdopodobna i prostsza.

Na co zwrócić uwagę, aby osoby z naszego zespołu/pracownicy pracowali efektywnie, osiągali wyniki, których od nich się oczekuje, a przy tym chcieli zostać długi czas w naszej organizacji?

Jak radzić sobie z kryzysami? Jak się komunikować, aby z jednej strony być traktowany jako przełożony, ale z drugiej utrzymać odpowiedni respekt? Jak dbać w tym o siebie?

Wypalony i zestresowany pracownik, to pracownik, który spowalnia pracę, wprowadza frustrację do zespołu i naraża firmę na dodatkowe koszta. Bagatelizowanie tego problemu naraża człowieka na poważny kryzys psychiczny, a firmę na niepotrzebne koszta i utratę wizerunku.

Dobry zespół to klucz do sukcesu. Pytanie tylko, jak go stworzyć? Jak w nim funkcjonować? Co robić, aby faktycznie zapewnił ten sukces?

Oprócz wymienionych bliskie są mi również:

Co robić, aby rekrutować pracowników, którzy będą zapewniali nam oczekiwane efekty?

Emocje niosą bardzo ważną informację. Jeśli nauczymy się je wykorzystywać zyskamy bardzo dużą przewagę i kontrolę nad swoim działaniem.

Dobra komunikacja to fundament każdej relacji – i tej wewnątrz zespołu, ale też tej z klientem, czy kontrahentem. Skąd wiedzieć, jaki sposób komunikacji będzie skuteczny?

Jak działać, aby nasze komunikaty były rozumiane w taki sposób, jak chcemy je przekazać i odpowiednio wpływały na odbiorcę? Jak porozumiewać się między pokoleniami?

Zawsze istnieje rozwiązanie dla danej sytuacji. Są sposoby, które zdecydowanie przyspieszają działanie w nowych, trudnych sytuacjach oraz takie, które sprawiają, że zdecydowanie łatwiej powstają nowe pomysły i idee.

Klienci o współpracy ze mną

Współpracowałem z Moniką w tematach dotyczących zarządzania zespołem i rozwoju talentów. Dzięki jej wskazówkom naszej firmie udało się pozyskać wykwalifikowanych pracowników w kilka tygodni, podczas gdy wcześniej miesiącami nie mogliśmy znaleźć nikogo odpowiedniego. W swojej pracy stawia na konkretne sposoby, które mają przynieść oczekiwane rezultaty i to działa.
Andrzej Piątkowski
Członek zarządu firmy allins
Wystąpienia Moniki są pełne pasji, merytorycznej wiedzy i praktycznych ćwiczeń tak, aby uczestnik zawsze został zaangażowany, wyniósł z nich jak najwięcej i uzyskał oczekiwany efekt. Współpracowałyśmy przy projektach dla młodszych osób, jak i dla dorosłych kobiet, więc wiem, że Monika świetnie potrafi dostosować sposób swojego działania do grupy, z którą pracuje, ale też oczekiwań, jakie się przed nią stawia.
Oliwia Samelak
Menadżerka kierunku "Psychologia w biznesie" Uniwersytetu WSB Merito w poznaniu
Warsztaty prowadzone przez Monikę pozwalają lepiej poznać siebie i zobaczyć, a także uwierzyć w perspektywę lepszego życia. Dają dużą dawkę wiedzy i motywacji.
Natalia Glapa
Specjalista ds. hR w jakon

Indywidualne podejście

W swoich działaniach do każdego klienta podchodzę indywidualnie.

Wiem, że dzięki temu przeprowadzone szkolenie czy warsztat da najlepszy rezultat.

Odezwij się do mnie i razem ustalmy, jaki warsztat, w pełni zaspokoi Twoje potrzeby.

Skontaktuj się ze mną i dowiedz się, co mogę zrobić dla Ciebie.